Hürrem sultan ukrayna

'Biyografi' forumunda Violet tarafından 22 Mart 2011 tarihinde açılan konu


 1. Hürrem sultan ukrayna, Ukrayna Hürrem sultan,
  Ukraynadaki Hürrem sultan,

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]


  Ukrayna'da çekilen "Roksalana" dizisinde Hürrem Sultan rolünde oynayan Olga Sumskaya, 'Muhteşem Yüzyıl' dizisini ve Ukrayna Meclis Başkanı Volodimir Litvin'in "Türkiye ile ortak film yapalım" önerisini değerlendirdi.

  Hürrem Sultan'ın Ukrayna asıllı olması hasebiyle, Muhteşem Yüzyıl dizisiyle alakalı tartışmalar bu ülkede dikkatle takip ediliyor. Ukrayna'da daha çok oynadığı Hürrem Sultan rolüyle bilinen Olga Sumskaya, "Hürrem Sultan için seviyeli filmler çekilmeli. Hürrem Sultan, Ukrayna ile Türkiye'yi yaklaştıracak bir şahsiyet. Onun hayatını öyle bir filme almak lazım ki uluslararası arenada iki ülke halkı incitilmesin ve iki ülke çıkarlarına hizmet etsin" dedi..
  Muhteşem Yüzyıl'da yer alan sahneler için ise Sumskaya tepkili: "Biz Ukrayna'da çektiğimiz dizide bile haremin mahremiyetine saygı gösterdik. Hele hele toplumun muhafazak'r olduğu Türkiye'de erotik sahnelere hiç girilmemesi lazımdı. Biz de dizimizde ilk önce Kanuni ile Hürrem'in ilk halvet gecesini çekmiştik; fakat daha sonra ahlaki değerleri düşünerek kestik ve göstermedik" şeklinde konuştu.
  Aleksandra'nın (Roksalana) Ukraynalı bir rahibin kızı iken Osmanlı padişahı Kanuni'ye eş olduğuna dikkat çeken Olga Sumskaya, Hürrem Sultan'ı dünyanın en şanslı kadını olarak nitelendirdi.

  HÜRREM SULTAN'I İSTANBUL'DA TANIDIM
  Hürrem Sultan rolünde oynamasına rağmen gerçek manasıyla Hürrem Sultan'ı İstanbul'da tanıdığını belirten Olga Sumskaya, Hürrem Sultan'ın türbesini de ziyaret ettiğini söyledi.

  Sumskaya, türbe ziyaretini şu şekilde anlattı: "Hürrem Sultan'ın Türkiye'deki türbesini ziyaret ettiğimde kendime çok yakın birisinin orada yattığını hissettim ve ağladım. Biz filmimizi Ukraynalı bir yazarın yazdığı romandan yola çıkarak çektik. Biz dizide iki muhteşem insanın aşkını anlatmıştık. Hürrem Sultan çok büyük bir kadın ve biz onu maalesef Türkiye'ye gidince tanıdık. Hürrem Sultan türbesinde, Türk halkının ona olan saygı ve sevgisini gördük. Türk kızları türbeye ayakkabılarını çıkarıp büyük bir hürmetle giriyorlar ve onun için dua ediyorlardı. Bu beni çok etkiledi. Bugün imk'nımız olsa Hürrem'i gösteremediğimiz diğer iyi yönleriyle de çekmek isterdik" dedi.