Hürrem Sultan Canlandıran Kişi

'Medya Bölümü' forumunda YAREN tarafından 27 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu


 1. Hürrem Sultan Canlandıran,
  Hürrem Sultan Canlandıran Kişi,
  Hürrem Sultanı Oynayan Kişi


  Muhteşem Yüzyıl Hürrem Sultan Canlandıran Kişi Meryem Uzerli

  [​IMG]

  Hürrem Sultan'ı Canlandıran Meryem Uzerli Türkiyenin en çok konuşulan ismi oldu..
  “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde Hürrem rolünü canlandırmak için Almanya’dan Türkiye’ye gelen genç oyuncu Meryem Uzerli, dizideki performansıyla göz doldurdu.


  Senaryosunu Meral Okay’ın yazdığı, yönetmenliğini Yağmur ve Durul Taylan’ın yaptığı, Kanuni Sultan Süleyman dönemini konu alan “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde Kanuni Sultan Süleyman rolünü Halit Ergenç’in üstlendiği dizinin en çok dikkat çeken ismi, Hürrem’i canlandıran Meryem Uzerli oldu.


  Hürrem rolü için Türkiye genelinde devlet ve şehir tiyatroları, oyunculuk eğitimi veren kurslar ve konservatuvarlarda araştırmalar yapıldı. Karaktere uygun adaylar, deneme çekimleri için kamera karşısına geçirildi. Aynı zamanda Amerika, Almanya, Hollanda, İngiltere, Makedonya, Hırvatistan ve Bulgaristan’daki ajanslarla da kasta uygun, Türkçe bilen oyuncular için iletişime geçildi.

  4 DİL BİLMESİ ETKİLİ OLDU

  Yaklaşık sekiz ay süren araştırmaların ardından, Almanya’da yaşayan 27 yaşındaki Meryem Uzerli’de karar kılındı. Uzerli’nin, oyunculuk gücünün ve fiziksel özelliklerinin yanı sıra birden fazla dil (Almanca, İngilizce, Türkçe ve Rusça) bilmesi de role seçilmesinde etkili oldu. Oyunculuk eğitimi alan ve Almanya’daki birçok dizi, film, tiyatro oyununda rol alan genç oyuncu, Hürrem rolünü canlandırmak için Türkiye’ye geldi.

  Seyirci beğendi

  Padişahların cariyelere nikâh yapmama geleneğini yıkarak, Kanuni Sultan Süleyman’ın nikahlı eşi olmayı başaran “Hürrem” rolünü canlandıran Meryem Uzerli, ilk bölümdeki performansıyla izleyiciden tam not aldı.

  Drew’un Türkiye şubesi

  Meryem Uzerli, dünyaca ünlü Hollywood yıldızı Drew Barrymore’a olan benzerliğiyle de dikkat çekiyor.

  Alıntı
   


Similar Threads: Hürrem Sultan
Forum Başlık Tarih
Medya Bölümü Yeni Hürrem Sultan adayları 17 Mayıs 2016
Medya Bölümü Yeni Hürrem sultan göründü 17 Mayıs 2016
Medya Bölümü Hürrem Sultan Nasıl Ölüyor? 17 Mayıs 2016
Medya Bölümü Yeni Hürrem Sultan Bu Akşam Sezon Finalinde 19 Haziran 2013
Medya Bölümü Yeni Hürrem Sultan Kim Olacak? 26 Mayıs 2013