Hülya Avşar dan bir bomba daha

'Haberler' forumunda asena_hilal tarafından 24 Mart 2010 tarihinde açılan konu


 1. Başbakan'ın sinema sanatçılarına verdiği kahvaltıdaki konuşmasını doğaçlama yaptığını sanıyor.

  Hülya Avşar gaflarına kaldığı yerden devam ediyor. Avşar, Başbakan'ın sinema sanatçılarına verdiği kahvaltıdaki konuşmasını doğaçlama yaptığını sanıyor. Toplantı biteli günler oldu, Başbakan'ın o konuşmayı prompter cihazına bakarak yaptığı yazıldı, çizildi, gazetelere manşet oldu. Ancak, Avşar hala o konuşmanın doğaçlama olduğunu sanıyor!

  Hülya Avşar, Habertürk ekranlarındaki programının açılışını Başbakan Erdoğan'ın sinema sanatçılarıyla biraraya geldiği toplantıya ayırdı. Avşar toplantından anektodlar aktardı, gözlemlerini paylaştı.

  Avşar, Başbakan'ın sinema sanatçılarına hitaben yaptığı konuşmaya hayran kalmış. Ama konuşmanın içeriğine ve Başbakan'ın ifade biçimine olan hayranlığını vurgulayan Avşar yine çuvalladı. Başbakan'ın hiç teklemeden konuştuğunu ve sinema tarihine son derece hakim olduğunu söyleyen Avşar'ın olan bitenden haberi yok anlaşılan. Çünkü Başbakan'ın sinema sanatçılarına yaptığı konuşmayı doğaçlama yapmadığı, hazırlanmış bir metni prompter'dan okuduğu medyaya fazlasıyla yansımıştı. Yani Avşar, Başbakan'ın açılım toplantısında yaptığı konuşmayı prompter'dan okuduğunu henüz anlamış değil. Konunun medyada yol açtığı tartışmadan ise pek haberdar değil anlaşılan.

  Hülya Avşar BAŞBAKAN'A NE SORDU?

  Avşar toplantıda Başbakan'a ne sorduğunu da söyledi programda. Hükümetin ardı ardına yaptığı açılımlar içinde sanatçıların hangi sırada yer aldığını merak eden Avşar, Başbakan Erdoğan'a 'Biz sanatçılar bu açılımlar içinde ne kadar öncelikliyiz?' diye sormuş. Avşar, çok net bir cevap alamamış ama Başbakan'ın tavrından ve Kültür Bakanı'na o anda verdiği talimatlardan sanatçı açılımının hükümet için öncelikli bir konu olduğu sonucunu çıkartmış.

  Prompter nedir?

  Spikerin karsisinda yazilarin akip gitmesini saglayan ekran bicimindeki alete prompter denmektedir. Prompter konferans, brifing ve sunumlarda da kullanılmaktadır.

  :)