Hükümet Kadın Demet Akbağ!

'Medya Bölümü' forumunda zamaneanne tarafından 6 Ekim 2012 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]
  Yeni filmi Hükümet Kadın için Ağustos ayından bu yana Mardin’de bulunan Demet Akbağ, senaryosunu Sermiyan Midyat’ın yazdığı “Hükümet Kadın” filminde “Xate” olarak seyircinin karşısına çıkacak.Film Ocak 2013'te vizyona girecek.

  Sermiyan Midyat'ın ikinci kez yönetmen koltuğuna oturduğu "Hükümet Kadın" filminde Demet Akbağ, Güneydoğu'nun ilk kadın belediye başkanını canlandırıyor.

  Hükümet Kadın’da Demet Akbağ’a Ercan Kesal, Bülenç Çolak, Cezmi Baskın, Mahir İpek, Rıza Akın, Haki Biçici, Ahmet Sarsılmaz, Doğukan Polat, Bahadır Efe, Ayberk Atilla, İpek Bilgin, Aziz Şarvan, Olgun Toker, Burcu Gönder, Gülhan Tekin, Renan Bilek, Kemal Uçar, Resul Kenru, Ömer Kızıl, Bahadır Efe, Orçun Kaptan, Sarp Aydınoğlu gibi isimler eşlik ediyor. Filmin yönetmenliği üstlenen Sermiyan Midyat aynı zamanda filmin oyuncularından da biri.

  Çekimleri Mardin Midyat’ta devam eden film için Demet Akbağ, sinemaseverlere, Güneydoğu’daki ilk kadın belediye başkanı, 8 çocuklu Xate ile kahkaha dolu bir hikaye anlatacaklarını söylüyor.
   


Yükleniyor...