HTC Desire 626 inceleme ve özellikleri

'Teknoloji Haberleri' forumunda Esra Öztürk tarafından 26 Nisan 2016 tarihinde açılan konu


  1. HTC Desire 626 inceleme ve özellikleri

    Desire 626, giriş – orta segment arası çizgiye kategorileşen ve çok fark göstermeyen bir cep telefonu modeli olarak karşımıza çıkıyor. 1000 TL civarında bir cep telefonu satın almak isteyen insanlar Desire 626'yı yakından tanımak isteyebilirler. Ayrıca telefonun fiyatını biraz yüksek bulduğumuzu söyleyebiliriz, zira yakın özellikleri sunan ve bazı noktalarıyla Desire 626'dan fazla dikkat çekici duran rakiplerini daha uygun fiyatlara ulaşmak mümkün görünüyor.

    Son bir yıl içinde piyasaya sürülen pek çok cep telefonu modeli neredeyse teknik kadro bakımından birbirinin kopyası şeklindedir. Üst segment telefonu modelleri ek özellikleri ile birbirinden ayrılmayı başarsa da, giriş ve orta segmentine baktığımız zaman bu tür örnekleri daha fazla görmekteyiz. Bazı modeller tasarımıyla farklılık gösteriyor evet, fakat tasarımına kadar birbirinin aynısı cep telefonları da bulunmaktadır. Bugün elimizdeki model olan HTC Desire 626, tasarımı ile kendi çizgisini koruyan bir cep telefonu durumundadır. Teknik kadro ise rakiplerine fark yarattığını söyleyebiliriz.

    Orta ve giriş segment arasına konumlanan Desire 626, farklı renk seçenekleriyle karşımıza çıkıyor. Bunlar arasında mor ateş, mavi göl, beyaz huş ve pembe dantel gibi renkler bulunmaktadır. Tasarımıyla klasik HTC çizgisini yansıtan Desire 626, bu biçimi ile rakiplerinden ayrıldığı aşikârdır. Telefonun yumuşak mat kaplamalı kenarlar olması elde rahat bir tutuş imkânı sağlarken, boyutlarıyla da ideal ölçülere sahiptir. Telefon 8.2 mm kalınlığında, ağırlığı ise 140 gram özelliğindedir. Piyasada aynı kategoride daha ince ve hafif telefonlar vardır, fakat Desire 626'da öncelikle 8 mm'lik kalınlık hantal olarak gözükmüyor.