hoşgörü ile ilgili yazı

'Etüt Merkezi' forumunda misafir ece tarafından 4 Ocak 2012 tarihinde açılan konu


 1. acil hoşgörü ödevi
  hoşgörü ile ilgili yazı
    2. Cevap: hoşgörü ile ilgili yazı

  İnsanlar bir arada topuluk halinde yaşarlar. Onları diğer canlılardan ayıran en önemli özellik, bir toplum oluşturmalarıdır.
  Bir arada yaşayan, birbirlerine karşı insanca davranan, yardımlaşan, adeta birbirleriyle kardeş olan bir toplumun bireyleri, davranışlarını sürdürdüğü sürece; huzur, güven ve mutluluk dolu bir dünyayı şekillendirirler.
  Dünya; insanların iyi ya da kötü davranışlarıyla güzelleşir veya yaşanmaz olur. Cennetleşir, cehennemleşir. İnsan eğer mutluluğu arıyorsa; davranışlarıyla, sözleriyle yaşadığı dünyayı, çevreyi daha bir insanileştirir.
  İnsanları birbirine yaklaştıran, mutlu kılan davranışların başında, bilindiği gibi hoşgörü gelir. Kişi, bu duyguyla insanların elinde olmadan yaptıkları çirkinliklere hoşgörü ile bakar. İnsanların güzelliklerini görmeye, eksikliklerini kapamaya çalışır. Böylece, toplum hayatı birbirini bütünleyen insanların iyi niyetli davranışları ölçüsünde daha bir güzelleşir.
  Günümüz insanı, nedendir bilinmez, kaba davranışlar ve çirkin sözlerle hayatı adeta kendisine zehir etmektedir. Hayatı karartmakta, daralmakta, kabalaştırmaktadır. Birbirinin görüşüne tahammül edemeyen, aynı vatanı ve coğrafyayı birlikte paylaşamayan kimi insanlar, bu olumsuz davranışlarıyla topluma ne büyük zararlar verdiklerinin farkında mıdırlar? Günümüz, birbirine hoşgörüyle yaklaşan, iyi niyetli, hoşgörülü insanlara muhtaçtır. Yaşadığımız dünya, birbirine tahammül eden güzel insanların güzel davranışlarıyla daha da güzelleşecektir.
  Bir insan; diğer insanlara, olaylara, konulara hoşgörülü yaklaştığı sürece mutlu olur. Bu mutluluk, diğer insanlarla paylaşıldığı ölçüde de artar, yayılır.
  Bugün düşünceleri sebebiyle birbirine düşman insanların var oluşu hepimizi üzmektedir. Düşünce ve görüşlerin farklılığı, iyi niyet ve hoşgörü sınırları içerisinde geliştiği ve yayıldığı sürece, düşünce dünyamıza bir zenginlik kazandırır. Bütün insanların tek düze bir yaşayış ve düşünceyi paylaşması, insan yapısına ters düşer. Elbette hepimiz değişik konularda, değişik görüşleri taşıyabilir ve o konularda farklı görüşler ileri sürebiliriz. Önemli olan, bu görüşlerin hoşgörü sınırları içerisinde ortaya konulmasıdır.
    3. Cevap: hoşgörü ile ilgili yazı

  şey bi yerden alınt yazdığımız belli olmaz değilmi?
    4. Cevap: hoşgörü ile ilgili yazı

  ben öğretmenin ödevini yapıyorum ancak yarına höşgörü ile çok güzel yazılar var ve kısa
    5. Cevap: hoşgörü ile ilgili yazı

  ben bir tanıdığım ile ilgili yazacaktım ama buradan yazıyorum bir şey olur mu acaba?
    6. Cevap: hoşgörü ile ilgili yazı

  merhaba bu yazıları öğretmenler görmeyecekmi yaniöğretmene gizli bir yer olsa daha iiiyi
  olur.
    7. Cevap: hoşgörü ile ilgili yazı

  çok iyi
    8. Cevap: hoşgörü ile ilgili yazı

  hoşgörü insanların birbirlerine kötü yönde bakış açılarını değiştirir. Bazı kişiler kendilerini avutarak eylence bildiği kötü amaçlar uğrana birilerine zarar verirler bunu değiştirecek tek çözüm hoşgörüdür. vurup kırıp döküp sonra adını eğlence derler.Biz buna hoşgörü ile yaklaşırsak problemler çözüle bilir hale gelir. şimdiki insanlık bunu yapayacak hale getirilmeye sürüklenyor.Küçücük bir tartışmayla herşey bidenbire öfkeli bir kavgaya neden olur.şimdi bu insanlık bunu yapamayacak kadar sorumsuzca davranırlar .Bunu önleyip kötü olaylara hoşgörü ile yaklaşalım.
    9. Bence güzel olmuş,okuyup özet gibi bir şeyini çıkardım...:f91::f118:
  Ve sayfanızdaki yerler microsfolt office gibi olmuş :f196:
    10. gılıbık hüüseen gibi olmuşşş
   


Yükleniyor...