Horlamadan Kurtulmanın Yolları

'Güncel Bilgiler' forumunda Eylem tarafından 16 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi


  Horlamadan Kurtulmanın Yolları

  [​IMG]
  Sabaha kadar eşinizin dırdırı yetmezmiş gibi birde arkadaş gruplarında anlatılır ve espri malzemesi olmaya başlar sizin o masumane horlamanız. Aslında tamamen size masum görünüyor çünkü siz duymuyorsunuz. Yanınızda yatan eşiniz için tam bir işkence durumudur yaşanan.

  Aslında horlama deyip geçmekte yanlış. Çünkü tedavi edilmediği takdirde ciddi problemlere neden olabiliyor. Uyku apnesi bu problemlerin başında geliyor. henüz ciddi boyutlara ulaşmadı ise horlamanız öncelikle yatış pozisyonunuzu değiştirmeyi deneyin. Yastığınızı değiştirin hatta yatağınızı değiştirmeyi bile deneyin. Horlamalar genelde sırtüstü yattığında rahatsız edici boyutlara ulaştığı için siz sırtüstü yatmak yerine yan yatmaya özen gösterin.

  Dikkat ederseniz kilo aldığınız dönemlerde horlamanız da çoğalır ve şiddetlenir. Buda kilo kontrolünü elden bırakmamanız gerektiğinin bir göstergesidir. İdeal kilonuzun mümkünse üstüne çıkmayın.

  Burun tıkanıklıkları da horlamanın diğer etkenlerinden birisidir. Bu nedenle burun yollarının sürekli açık olması için elinizden geleni yapın. Eğer nezle grip gibi rahatsızlıklarınız varsa ve bu nedenle burun tıkanıklığı yaşıyorsanız doktorunuzu ziyaret edip bir burun açıcı damla yada sprey kullanmayı deneyin.

  Bütün bu önerileri denediniz ve olmuyor mu? O zaman kesin bir tıbbi yardım almanız lazım. Ya siz ya da sizin yanınızda uyuma savaşı veren eşiniz.