Horlama Tedavi Edilebilir mi?

'Sağlıklı Yaşam' forumunda DiScOvErEr tarafından 3 Ekim 2009 tarihinde açılan konu


 1. Artık Günümüzün Teknolujisinden neden faydalanmayalam.Artık Horlama Tedavisi Yaygın bir hale geldi.
  [​IMG]
  Erişkin olup horlayan kişiler için aşağıda sıralanan önerilere uyulmalıdır. 1-Kas tonusunu artırmak için sportif bir yaşam biçimi seçilmeli. 2-Horlayan kişiler uyku ilaçları,sakinleştirici ve antihistaminik denilen allerji ilaçlarını uykudan önce almamalı. 3-Uykudan 4 saat önce alkol almaktan sakınılmalı 4-Uykudan 3 saat önce ağır yemekten sakınılmalı. 5-Aşırı yorgunluktan sakınmalı. 6-Uykuda sırt üstü yatmak yerine yana yatmak tercih edilmelidir.Eski bir öneri olarak pijama sırtına tenis topu dikmek hala faydalı bir metoddur.Böylelikle srt üstü yatmaya engel olunur. 7-Yatağınızın baş tarafı daha yukarıda olacak şekilde tüm yatağınızı yaklaşık olarak 10 cm bir tarafa doğru çeviriniz. 8-Evde horlamayan kişilerin sizden önce uykuya geçmeleri için onlara süre tanıyınız. Her pozisyonda horlayan kişiler”şiddetli horlayan” olarak isimlendirilir.Bu kişilerin yukarıdaki önerilerden daha fazla yardıma ihtiyacı vardır.Horlama kişi ve ailesi için zaralı hale geldiğinde uzman doktorunuz ile görüşmeniz uygun olacaktır.Özellikle uyku esnasında nefes alamama problemi olduğunda doktorunuza başvurmanız daha da önem kazanmaktadır. Tedavi tanıya dayanır.Bu allerji veya enfeksiyonun tedavisi gibi basit ya da bademcik, geniz eti veya burun bozukluklarınıncerrahi gerektirmesi biçimindedir.

  Basit horlamada tedavi alternatifleri:

  1-Hayat biçiminin düzenlemesi
  2-Radyofrekans dalgalarının kullanılması ile yumuşak damağın ve küçük dilin küçülmesi ve gerginliğinin artmasına yardımcı olan ve muayene şartlarında yapılabilen teknik.
  3-Bademcik ve geniz etinin alınması 4-UPPP dediğimiz küçük dil,yumuşak damağın bir kısmı ve bademciğin alındığı ameliyat şekli.
  Kaynak: Op. Dr. Feyzi Elez
   


Similar Threads: Horlama Tedavi
Forum Başlık Tarih
Sağlıklı Yaşam Horlama sorununa alternatif tedavi ve çözümler 17 Şubat 2011
Sağlıklı Yaşam Horlama Tedavisi 3 Ekim 2009
Sağlıklı Yaşam Horlama ve tedavisi 13 Eylül 2008
Sağlıklı Yaşam Çocuklarda horlama nedenleri nelerdir? 10 Şubat 2012
Sağlıklı Yaşam Çocuklarda Horlama ve Sonuçlari 7 Şubat 2011