Hızlı Zayıflama Yöntemleri

'Sağlıklı Yaşam' forumunda HazaN tarafından 12 Nis 2011 tarihinde açılan konu

 1. Hızlı Zayıflamanın yöntemleri
  Hızlı Zayıflama hakkında bilgi

  Pro. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun tavsiye ettiği zayıflama yöntemi şu şekilde; Yemeklerden yaklaşık 15 dakika önce bir yemek kaşığı dereotu yerseniz ortalama 10 dk. içerisinde tokluk hissi meydana gelir ve bu sayede daha az yemek yersiniz.
  Zayıflamak isteyenlerin özellikle tüketmesi gerekir. Dereotu açlık duygusana fren yaptıran bir doğal destektir. Dereotunu yemek aralarında da yiyebilirsiniz. Bir süre sonra iştahınızın azaldığını farkedeceksiniz.

  Ayrıca Greyfurt Diyetide kısa sürede hızlı zayıflamanıza yardımcı olacaktır.

  Greyfurt Diyeti (10 günde 5 kilo zayıflama yöntemi )

  Greyfurt diyeti, ABD de 1930′lu senelerde “10 Günde 5 kilo verdiren diyet” sloganı ile ün yapmış bir zayıflama formülüdür. Bu diyet çoğu kimse tarafından mayo klinik diyeti olarak bilinse de aslında MayoClinic ile bir benzerliği yoktur. Greffurt diyetinin ana amacı sebze ve meyve tüketimini sınırlandırmak ve bunların yerine protein değeri zengin gıdalarla beslenme mantığı yatmaktadır. Et gibi kolesterol ve yağ oranı yüksek bir besin ile diyet süresince beslenmeye ağırlık verilerek yanında bolca greyfurt suyu tüketilir.

  * Sabah Kahvaltısı
  2 adet yumurta, 2 ince dilim pastırma, sade kahve, yarım greyfurt veya 250 ml greyfurt suyu

  * Öğle Yemeği
  Çoban salatası, sınırsız et, yarım greyfurt veya 250 ml greyfurt suyu

  * Akşam Yemeği
  Kırmızı Lahana Kereviz pancar gibi kırmızı sebzeler ve nişastasız yeşil yapraklı sebzelerden oluşan bir yemek. Sınırsız et veya balık eti, yarım greyfurt veya 250 ml greyfurt suyu

  * Gece atıştırması
  250 ml yağsız süt
  Greyfurt diyetinde salatalarda yağ kullanmak serbesttir. Yiyecekleri pişirerek yemeniz tavsiye edilir. Greyfurt suyunda şeker kullanmak yasaktır.