Hızlı Kilo Vermenin Tehlikeleri Neler?

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Yasemin tarafından 10 Şub 2013 tarihinde açılan konu

 1. Hızlı Kilo Vermenin Tehlikeleri

  Hızlı Kilo Vermenin sağlığımız açısından ne gibi tehlikeleri vardır hızlı kilo vermek vücudumuza zarar verirmi bir çok hızlandırılmış diyet öneriler ile hızlı kilo verme olanağı sğlanabiliyor fakat bu ne kadar sağlıklı diye hiç merak ettinizmi bilmiyorum sizler için araitırdık ve Hızlı Kilo Vermenin Tehlikeleri hakkında bilgi edindik aşağıda tüm bu soruların yanıtlarını bulabileceksiniz.


  Aynı zamanda zayıflama ilaçları yada cerrahi yöntemlerle mideye takılan kelepçede hiç önerilmiyor. Vücudumuzda kalıcı hasarlar bırakmakla kalmıyor aksine daha çok kilo almamıza neden oluyormuş.

  Hızlı kilo vermeyi sağlayan dietler genelde az kalori alma, fazla egzersiz ve normalin dışı efor harcama temeline kurulmuştur.Alışageldiğimiz yaşam tarzından çıkıp, az kalori ile çok egzersiz yapmak son derece sağlıksız bir durumdur. Fakat çoğu kişi için bu hesaplama çok yavaş gelir ve daha hızlı kilo vermenin yollarını arar dururlar.Eğer haftada yaklaşık olarak yarım kilo vermek istiyorsanız, 1 hafta boyunca 3500 kalori yakmanız, yani gün başına 500 kalori fazla yakmanız anlamına gelmektedir.

  Beslenme ile doğrudan ilişkili olan organlarımız karaciğer ve böbrek kas erimesine bağlı olarak fonksiyon kaybetmeye başlar. Kalp kaslarının erimesi ve hatta kemik yoğunluğu uzun süren düşük kalorili diyetler sonucunda oluşabilir. Kemik yoğunluğunun azalması eklem ağrılarına, yorgun uyanmaya neden olurken, kalp kasının erimesi kalp krizlerine bile yol açabilir.
   
 2. Ne yazıkki pek çok insan bunları bilmiyor ve sağlığıyla oynuyor teşekkürler bilgiler için...
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 3 Nis 2016