Hızlı kilo vermenin en etkili yolu

'Sağlık Rehberi' forumunda Eylem tarafından 17 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi

  Hızlı kilo vermenin en etkili yolu

  [​IMG]
  Herkesin ortak idealidir güzel bir vücuda sahip olmak. Kadın ya da erkek hiç fark etmez. İnsanların kendini iyi hissetmesi için en önemli kuraldır hayalindeki tipe kavuşmak. Bunun içinse bazı fedakarlıklarda bulunmak gerekir.

  Kısa zamanda hızlı kilo vermek için önerilen pek çok diyet vardır. Ancak dikkat edilmesi gereken en önemli konu her diyetin her bünyeye uygun olmayacağını bilmektir. Bana göre doğru olan sizin bünyenize zarar verebilir ya da tam tersi.

  İnternet ortamında hızlı kilo verdiren diyetler yazarak karşılaştığınız sonuçların pek çoğunun yanlış ellerden çıktığını tahmin etmeniz gerekir. Ayrıca yalnızca diyet yaparak kilo verilmeyeceğini de aklınızdan çıkarmayın.

  Aslına bakacak olursak diyet, egzersiz ve su zayıflamanın en önemli üç unsurudur. Eğer zayıflamak istiyorsanız o zaman bol su içecek, düzenli egzersiz yapacak ve mutlaka bir diyet uygulayacaksınız. Bunlardan bir yada ikisinin eksik olması durumunda sonuç hiç bir zaman beklediğiniz gibi olmayacaktır.

  Hızlı ve etkili kilo vermek için yapmanız gerekenleri şöyle sıralayabiliriz.

  Günde 3 öğün değil 6 öğün ile beslenmeye dikkat edin. Ana öğünlerin yanında ara öğünleri asla atlamayın.

  Bol su tüketin. Günde en az 2 lt su içmek hem kilo vermek için hem de vücut sağlığı için önemlidir.

  Düzenli egzersiz yapın. Günlük yapacağınız yürüyüşler ve imkanınız dahilinde gideceğiniz spor aktiviteleri ile kendinizi zorlayın.

  Düzenli uyku moduna geçin. Sabah erken kalkmak ve akşamları belli bir saatte yatmak önemlidir. Metabolizmanın çalışması buna bağlıdır.