Hızlı kilo verme

'Sağlıklı Yaşam' forumunda YAREN tarafından 8 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu


 1. Hızlı kilo verme diyeti
  Kilo sorunları son on yılda yüzde iki yüz artmış bulunmakta. Bayanların hemen hemen çoğunluğu yaptıkları diyetleri bir ay sonra bırakıyor. Ama on kilo fazlalığınız varsa bunu hızlıca verebilirsiniz. Normal kilodan beş kilo fazla olanların vermesine gerek yoktur. Burada hızlı kilo vermekten öte birey sağlığı göz önünde bulundurulmalıdır..


  Bu nedenle 10 kilo fazlalığınız varsa bu 5 kilo olur. Bu beş kiloyu vermek kolaydır. Normal standartlara göre fazlalık olan 10 kiloyu vermek istediğinizde sadece 5 kilo vermeniz yeterli olacaktır, çünkü boy ve kilo arasındaki oran oldukça esnektir ve bireyden bireye değişiklik göstermektedir.

  Öncelikle beslenmenize dikkat ederek işe koyulmalısınız. Kendinize bir program yapın. Bu programda sebze ve meyveye yer verin. Et yemek istiyorsanız az miktarda yağsız et yemekleri hazırlayın. Bu programla 5 kilonuzu eritebilmeniz için egzersizde yapmalısınız.

  Hızlı kilo vermek için öncelikle kendinize bir program hazırlayıp bu programa uymalısınız.Her gün programınıza devam ederken günlük bir saatlik egzersizler yapın. Akşam yemeklerini saat sekizde yemeye özen gösterin. Saat akşam dokuz gibi olduktan sonra eşinizle birlikte yürüyüş yapın. Yürüyüşlerinizi periyodik olarak gerçekleştirdiğinizden emin olmak için bir liste dahi hazırlayabilirsiniz, bu otoritelerce psikolojik bir etken olduğu belirtilmektedir.

  Bu yürüyüşlerle akşam yediğiniz yemekleri eriteceksiniz ve bir artı puan daha kapacaksınız. Yaklaşık bir veya iki aylık bir süre sonunda beş kiloyu vermiş olacaksınız. Zayıflamaya çalışırken kesinlikle sağlığınız ön planda olmalıdır. Eğer bir hastalığınız varsa zayıflamaya çalışmadan sağlıklı beslenin. Unutmayın ki sağlığı olmayan bir insan sıfır puandır.

  Hızlı kilo verme için çeşitli egzersizler de yapabilirsiniz fakat diyet yapmak ve egzersiz uygulamak için kalıcı rahatsızlıklarınız olup olmadığına dikkat etmeli ve her yıl tam teşekküllü bir hastanede check-up yaptırmalısınız

  Hızlı Kilo Vermek İsteyenler için

  Kısa sürede oldukça kilo verdiren diyetlere büyük bir talep var. Kimi diyetisyenler bu diyetlerin çok kısa sürede kilo verdirmesini sakıncalı bulsa da Amerikan Kalp Vakfı acilen kilo vermeleri gereken kalp hastalarına bu diyeti öneriyor.
  Ancak 35 yaş üstü kişilerin ve sağlık problemi olanların Amerikan Kalp Vakfı nın diyeti yapmamaları gerektiği baştan belirtiliyor. 3 günde tam 4.5 kilo verebileceğiniz bu diyeti üçüncü günün sonuda bırakmalı ve tekrar etmek istiyorsanız en az bir hafta ara vermelisiniz.

  Zayıflama önerileri

  1. Gün kilo verme listesi

  Kahvaltı
  Yarım greyfurt
  1 dilim tost ekmeği
  2 çorba kaşığı fıstık ezmesi
  Şekersiz çay / kahve
  Öğle
  Yarım porsiyon ton balığı
  1 dilim tost ekmeği
  Şekersiz kahve/çay/soda
  Akşam
  2 dilim et
  1 tabak yeşil fasülye
  1 küçük elma
  1 tabak vanilyalı dondurma (3 top)

  2. Gün kilo vermek listesi

  Kahvaltı
  1 yumurta
  Yarım muz
  1 dilim tost ekmeği
  Şekersiz çay/kahve
  Öğle
  1 tabak lor peyniri
  3 tuzlu kraker
  Akşam
  2 sosis
  1 tabak brokoli veya karnıbahar
  Yarım tabak havuç
  Yarım muz
  Yarım tabak vanilyalı dondurma (2 top)

  3. Gün kilo vermek listesi

  Kahvaltı
  5 tuzlu kraker
  1 dilim cheddar peynir
  1 küçük elma
  Şekersiz kahve/çay
  Öğle
  1 katı yumurta
  1 dilim tost ekmeği
  Akşam
  1 tabak ton balığı
  1 tabak karnıbahar
  Yarım kavun
  Yarım tabak vanilyalı dondurma (2 top)
   


Similar Threads: Hızlı kilo
Forum Başlık Tarih
Sağlıklı Yaşam Hızlı Kilo Vermenin Sakıncaları 24 Ağustos 2013
Sağlıklı Yaşam Hızlı Kilo Vermenin Tehlikeleri Neler? 10 Şubat 2013
Sağlıklı Yaşam Ender Saraç hızlı kilo verme 27 Ağustos 2010
Sağlıklı Yaşam Daha Hızlı Zayıflayın 17 Temmuz 2011
Sağlıklı Yaşam Hızlı Zayıflama Önerileri 13 Nisan 2011