Hızlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

'Kişisel Bakım' forumunda anniccha tarafından 19 Eylül 2010 tarihinde açılan konu


 1. Pratik ve Hızlı Göz Makyajı Önerileri
  Pratik ve Hızlı Göz Makyajı Tüyoları
  Hızlı Göz Makyajı Teknikleri

  Şekle girmeyen kaşlar, açık renkli kirpikler, birbirine çok yakın gözler, düşük göz kapakları ve daha göz makyajı önerisi..

  [​IMG]

  Yakın Gözler

  Gözlerinizin birbirine yakınsa; açık renk farı göz pınarınızdan göz kapağınızın ortasına kadar sürün. Orta kısımdan dışarıya kadar koyu renk far sürün. Renk çizgisini yok etmek için iki farkı birbirine karıştırıp üzerinden geçin.

  Uzak Gözler

  Gözlerinizin birbirine uzaksa; koyu renk bir farı göz pınarınızdan ortasına kadar sürün. Göz kapağının kuyruk kısmına kadar açık renk far uygulayın. Renk farkını doğal göstermek için iki farı birbirine karıştırıp üzerinden geçin.

  Çukur Gözler

  Çukur görünümlü gözleriniz varsa; koyu renkleri olabildiğince az kullanın. Açık renk ve parlak farları tercih edin. Özellikle kaş altına süreceğiniz açık renk simli far gözlerinizin daha belirgin olmasını sağlayacaktır.

  Küçük Gözler

  Gözleriniz küçükse ve daha büyük göstermek istiyorsanız; hem alt hem de üst kirpiğinizin diplerine kalem çekin. Kirpik uçlarına bolca rimel sürün.

  Göz Kapakları

  Göz kapaklarınız düşük görünüyorsa; kirpik diplerinizden başlayarak göz kapağının kuyruk kısmına kadar kalem çekin. Kalemin üzerinden geçerek göz farını sürün.

  Açık Renk Kirpikler

  Beyaz tenliyseniz ve kirpikleriniz açık renkliyse; siyah rimel yerine kahverengi tonlarını tercih edin. Kahverengi; yüzünüzle uyumlu ve doğal bir görüntü yaratmanızı sağlayacaktır. Göz kapağınızın üst kısmına kahverengi göz kalemi çekin ve kahverengi rimeli kirpiklerine uygulayın.

  İnce Kaşlar

  Kaşlarınız döküldüyse ya da ince görünüyorsa daha kalın göstermek için; kaşlarınızla aynı tonda rimel ya da göz farını fırça yardımıyla kaşlarınıza sürün.

  Dağınık Kaşlar

  Kaşlarınızın düzgün görünmesini istiyorsanız; temiz ve kuru bir diş fırçasıyla tarayıp fazlalıkları kaş makasıyla kesin. Görüntüyü sabitlemek için diş fırçasının üzerine az miktarda saç spreyi sıkıp kaşlarınızı tarayın ve kuruması için bekleyin.