Hitlerin Hayatı

'Biyografi' forumunda EyLüL tarafından 14 Aralık 2011 tarihinde açılan konu


 1. Hitler Kimdir
  Hitlerin Hayatı
  Hitlerin Biyografisi

  Hitlerin Hayatı

  Adolf Hitler, 1889 Avusturya doğumlu devlet başkanı. Nasyonal Sosyalist Alman İşçi Partisinin (NSDAP) yani Nazi Partisinin lideri olan Hitler, 1933de Almanya'nın başbakanı oldu. Hitler 1934de kendisini Almanyanın Führeri (lideri) ilan eden Hitler, 1945'deki ölümüne kadar Alman halkını peşinden sürüklemeyi başardı. Hitler Almanya'nın üstün ırk olduğuna inandı ve Almanca konuşan herkesi tek bir çatı altında toplamayı amaç edindi. Hitler, bu uğurda birçok Yahudi'yi ve diğer azınlık mensuplarını katletti.

  Hitler İlk tahsilini doğduğu kasabada, orta tahsilini Linz şehrinde yaptı. Hitler On üç yaşında tüberkülozdan babasını (Hitler'in memur olmasını isteyen babası Alois Hitler ile arası açılmıştı çünkü kendisi sanatçı olmak istiyordu), on sekiz yaşında (1907) annesini kaybetti.Hitler Orta öğrenimini başarısız bitirince ressam olma ümidiyle Viyana Güzel Sanatlar Akademisi sınavına girdi ancak başarısız oldu.

  Almanyanın 2. Dünya Savaşından yenik çıkmasıyla ve 12 yıl süren Hitler iktidarının ardından Hitler, Nazi Partisi ve Nazizmin sonuçları tüm dünyada kötü kabul edildi.