Hint Yağının Faydaları

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Yasemin tarafından 26 Mayıs 2013 tarihinde açılan konu


  1. Hint Yağının Faydaları Neler?    Birçok bitk,sel yağ gibi hint yağınında birçok faydası var Hint yağının faydalarından bazıları şöyle;Hint yağı baş ağsırına çok iyi gelen bir bitkisel yağ ayrıca kaırn ağrısına eklem ve romatizma ağrılarının yanı sıra cildin altındaki kistlere de iyi geliyor.Bel ağrısı boyun ağrısı ve sırt ağrısına da iyi gelen bir bitkisel yağ türüdür.

    Hint yağı çok iyi bir cilt temizleyicidir özellikle yüzünüzün temizliğinde hint yağı harika bir temizleyicidir.Hint yağı ile ciltinizi temizlemedne önce yüzünüzü güzelce yıkayın daha sonra hitn yağı ile birlikte cildinize masaj yapın ardından buhara tutun hint yağı ile masaj yapmadna öncede buhara tutmayı unutmayın sakın.En son yapmanız gereken şey yüzünüzü önce sıcak su ile yıkayın daha sonra soğuk su ile yıkayın buna dikkat etmelisiniz gözeneklerinizin kapanması için bunu yapmanız çok önemli.

    Ayrıca biliyormuydunuz Hint yağının saça olan faydalarını saçlarınızın beslenmesini sağlar ve sağlıklı uzamasına yardımcı olur.Hint yağını saçınıza sürün daha sonra bir bone ile saçlarınızı kapatın üzerine sıcak havlu sdolayın ne kadar sıcak olursa saçlarınız okadar iyi sonuç alırsınız dilerseniz saç kurutma makinesi yarımıylada ısıtabilirsiniz bu şekilde sardığınız saçlarınızı sabaha kadar bekletin.