Hıdrellez şenlikleri 2011

'Güncel Bilgiler' forumunda Wish tarafından 29 Mart 2011 tarihinde açılan konu


 1. İstanbul hıdırellez şenlikleri 2011
  2011 Hıdırellez şenlikleri
  İstanbul hıdırellez bahar şenliği 2011


  Ahırkapı Hıdrellez Şenlikleri''nin onbirincisi, 5 Mayıs Çarşamba akşamı Ahırkapı Parkı'nda gerçekleştirilecek. Roman müzik grupları, öğle saatlerinde Sultanahmet Meydanı'nda farklı noktalarda çalmaya başlayacak ve akşamüzeri müzik çalmaya devam ederek bulundukları noktalardan şenlik alanına doğru yürüyüşe geçecek.

  Şenlikte yiyecek ve içecekler Hocapaşa, Kadınlar Pazarı, Kumkapı ve Ahırkapı gibi sokakların yanı sıra şenlik meydanında ve ''İstanbul Lezzetleri'' olarak adlandırılan lezzet merkezlerinde satılacak. Böylece katılımcıların uzun kuyruklarda beklemesi önlenecek. Ayrıca şenlik alanında seyyar tuvaletler de kurulacak.

  Şenlikte ana konser alanının yanı sıra ikinci bir sahne daha kurulacak. Buzuki Orhan, Lüleburgazlı Küçük Hasan, Tamer Kum ve Trakya Ateşi, Göksenin İleri ve İstanbul Şarkıları Grubu, Koçani Orkestrası, Makedon Folk Orkestrası, Trakya All Stars, Zilli Perküsyon Topluluğu, Ahırkapı Roman Orkestrası, Pire Mehmet ve Roman Orkestrası, Babaeski Roman Orkestrası, Kolektif İstanbul, Semaver Kumpanya Tiyatro Topluluğu, Ankara'dan ''İlle de Sokak'' ile Türkiye'nin ve dünyanın farklı bölgelerinden Roman grupları şenlikte sahne alacak.

  -GAZİOSMANPAŞA'DA HIDRELLEZ ŞENLİKLERİ

  Gaziosmanpaşa'daki Hıdrellez Şenlikleri de Romanların ağırlıklı olarak yaşadıkları Sarıgöl'de yapılacak.
  Gaziosmanpaşa Belediyesinden yapılan açıklamada, ilçedeki şenliklerin, 5 Mayısta gerçekleştirileceği ve şenlikte klarnetiyle ulusal ve uluslararası alanda birçok konser veren Serkan Çağrı'nın yanı sıra Rumeli Band Orkestrası, mehteran ve müzik grupları da yer alacağı kaydedildi.
    2. Cevap: Hıdrellez şenlikleri 2011

  Evvet! Eğlence Gel 5 Mayıs Geel...
    3. Cevap: Hıdrellez şenlikleri 2011

  heyoooo bizde gidiyoruz bu sene arkadaşlarla ;):f118: