Hicran yarası

'Medya Bölümü' forumunda Dark tarafından 14 Mart 2009 tarihinde açılan konu


 1. Osman Yağmurdereli’nin vefatından sonra eşi Esin Yağmurdereli yapımcılığına üstlendi
  Hicran Yarası Oyuncuları:
  Miraç Eronat, Murat Daltaban, Nazan Kesal, Durul Bazan, Toprak Sağlam, Gülsün Kamu, Cengiz Coşkun, Levent Can, Altan karındaş oynuyor.

  3 çocuk annesi Hicran, günlük bakımını yaptığı ihtiyar madamın ölümüyle, hiç beklemediği bir mirasa kavuşur. Hem de hayatlarının en zor döneminde. Kocası Dursun, elinde, avucundaki paranın tümünü batırmış, ev sahibi evi boşaltmaları için kapıya dayanmıştır. Kızı Müjde, bu yoksul hayattan bunalmış, evden kaçmak üzeredir. Bir baltaya sap olamayan büyük oğlu Tarık ise, her an belaya bulaşmaya meğillidir. Ancak aile, bu yüklü mirasın sevincini yaşayamadan, Hicran da tıpkı ona miras bırakan Madam gibi aniden ölür. Daha da kötüsü ona kalan mirası alabilecek tek kişi de Hicran’dır. Şimdi aile, ciddi bir yol ayırımındadır.Ya Hicran’la birlikte mirastan da vezgeçeceklerdir ya da bir yolunu bulup başkasını Hicran gibi gösterip mirası alacaklardır. Dursun’un tüm itarazlarına rağmen aile, ikinci yolu, yani sahtekarlığı seçer. Üstelik bu uğurda annelerinin maneviyatını yok sayma pahasına… Gerçekten de para, her derde deva mıdır?..Para için nelerden vazgeçilir? Ölmüş bir insanla birlikte büyük bir serveti de gömmek zorunda kalsanız ne yaparsınız?
    2. Cevap: Hicran yarası

  Başını okurken senaryo klasik bir senaryoymuş gibi geldi ama tamamını okuyunca o kadar klasik bir senaryo olmadığını anladım. Oyuncular pek tanıdık gelmediler bana.:f20: Ne diyelim.Yolları açık olsun. Teşekkürler DarK.:f40: