Hıçkırık Tutunca Yapılması Gerekenler

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Yasemin tarafından 11 Ağustos 2013 tarihinde açılan konu


 1. Hıçkırık Tutunca Ne Yapmak Gerekir?  Hıçkırık insanın Göğüs boşluğu ile karın boşluğunu birbirinden ayıran diyafram kasının birden kasılması sonucunda gerçekleşen ani soluk alımına denir.Hıçkırık sırasında Ses tellerinin bulunduğu kısım kapanır ve oradan geçen hava aniden kesilir. İşte bu durum hıçkırınığın çıkardığı sesin sebebidir.

  Bazen en olmadık anlarda olmadık yerlerde insanı hıçkırık tutar. Belki çok önemli bir toplantıda, beklide çok romantik bir akşam yemeğindesiniz ve birden bire hıçkıırk tuttu bu durumda ne yapabilirsiniz ve hıçkırığı en kolay nasıl giderebilirsiniz size bu konuda birkaç tüyo vereceğiz umuyoruz ki faydasını göreceksiniz.

  Hıçkırık anında yaptığımız birçoüumuzunda bildiği gibi Derin bir nefes alıp ve nefesinizi tutarak 15e kadar saymak.
  Hıçkırık başladığında bir bardak soğuk su içmeyi deneyin.Ayrıca 1-2 damla limon suyu içebilirsiniz.Toz şeker yemekte hıçkırığınızı önleyecektir bu nedenle bir çay kaşığı şeker yemeyi deneyin.Ve son olarak yapmanız önerilen şey kapalı bir torba içine birkaç defa nefes alıp vermeniz olacaktır bunları deneyin hıçkırığınızdan kurtulduğunuzu göreceksiniz.

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/hickirik-10918.jpg]hickirik-10918[/IMGALT]