Hıçkırık Dizisi

'Popüler Diziler' forumunda YAREN tarafından 1 Eylül 2009 tarihinde açılan konu


 1. Hıçkırık Dizisi tanıtımı
  Hıçkırık Dizisi oyuncuları
  Hıçkırık dizisi konusu
  Kerime Nadir'in sevilen eseri Hıçkırık, yıllar sonra dizi olarak karşımıza çıkacak.Dizinin yapımını Sinan Çetin üstleniyor.Yeni projede oyuncu seçimleri ise devam ediyor.

  [​IMG]

  Daha önce rolün Azra Akın tarafından oynanması konuşulmuş ancak şuan için iki erkek arasında kalan Nalan karakterini oynayacak oyuncu ''Gümüş'' dizisinin sevilen oyuncusu Songül Öden.
  Plato film tarafından çekilecek olan dizide Doktor İlhami karakteri için de Tamer Karadağlı'ya teklif götürülmüş ve oyuncu da rolünü kabul etmiş.

  Sadece Kenan karakteri için anlaşmanın sağlanması bekleniyor. Son olarak ''Baba Ocağı'' dizisinde rol alan Burak Özçivit ile görüşmeler devam ediyor.
  Kerime Nadir'in eserine bağlı kalınarak çekilecek olan dizide bir de sürpriz bir isim mevcut. Atıf Yılmaz'ın 2.kez çektiği ve olay yaratan versiyonun Kenan'ı Ediz Hun'un dizide oynaması için prensipte anlaşılmış. Kenan karakterinin babasını oynayacak olan oyuncu seneler sonra yine ''Hıçkırık'' filminde rol alacak.

  3. kez uyarlanan roman'ın ilk çevrimini Atıf Yılmaz yönetiminde 1953 yılında gerçekleşti. O dönemin oyuncuları ise Nedret Güvenç ve Muzaffer Tema idi. Daha sonra 1965 yılında Orhan Aksoy tarafından tekrar filme alınan romanın kahramanları bu kez Hülya Koçyiğit, Ediz Hun ve Kartal Tibet’ti. 1971 yılında Ertem Eğilmez romanın devamını çekti. Oyuncularımız yine Hülya Koçyiğit, Kartal Tibet‘ti. Bu kez Ediz Hun'un rolünü de Metin Serezli oynamaktaydı.

  Çekilecek bu ağır dramın izleyici üzerinde etkisi şimdiden merak konusu.
  Umarız ki Yaprak Dökümü ve Aşk-ı Memnu'nun yakaladığı başarıyı tekrarlama fırsatı yakalar.

  Dizinin konusu:

  ''Hıçkırık''da çocukluk aşkını unutamamasına rağmen doktoruyla evlenen, ölümcül bir hastalıkla mücadele eden bir kadının acı dolu yaşamını konu ediliyor.

  [​IMG]
  "Hıçkırık" filminin ikinci çevrimi 1965 yılında renkli olarak çekilmişti. Ediz Hun ve Hülya Koçyiğit bu rolleri ile unutulmazlar arasına girdiler.