HGS Sistemi Nedir

'Güncel Bilgiler' forumunda EyLüL tarafından 11 Eylül 2012 tarihinde açılan konu


 1. Hgs Sistemi Ne Demektir
  Hgs Hızlı Geçiş Sistemi Nedir

  Hızlı Geçiş Sistemi adı verilen yeni sistem 17 Eylülde uygulamaya başlanacak. Ancak 1 Ocak 2013 itibariyle KGSnin yerini tamamen HGSnin alması hedefleniyor. Yapışkan tipli HGSler 5 liraya; Kart tipli olanlar ise 15 liraya satılacak. PTT müşterilerine bu kartlar ücretsiz verilecek. Ancak bu karta en az 60 liralık yükleme yapılması gerekecek ve bakiyesi 30 liranın altına düşenler kara listeye alınacak. Yükleme miktarının bu kadar yüksek belirlenmesinin vatandaşı KGS kullanımından vazgeçiremeyeceği yorumlarına neden oluyor. Bir başka tahmin ise vatandaşın baskı yaparak yükleme miktarının düşürülmesini sağlayacağı yönünde. Bu değişiklik yapılırsa kısa sürede HGSnin KGSnin yerini alabileceği söyleniyor.

  Kartlı Geçiş Sistemi'nin (KGS) yerini alması planlanan Hızlı Geçiş Sistemi'nde (HGS) 30 lira bakiyenin altındaki geçişlerin 'kaçak' olarak değerlendirilecek.

  Karayolları Genel Müdürlüğü'nün 17 Eylül'den itibaren ülke genelinde başlatmayı planladığı HGS uygulaması yaklaşık 8 milyon KGS kullanıcısını yakından ilgilendiriyor.
   


Similar Threads: Sistemi Nedir
Forum Başlık Tarih
Güncel Bilgiler Destek ve hareket sisteminin sağlığını korumak için yapmamız gerekenler nelerdir? 6 Şubat 2016
Güncel Bilgiler Öğretmen Maaş Sistemi Değişiyor 16 Mayıs 2016
Güncel Bilgiler Hızlı Geçiş Sistemi Cezası Ne Kadar 10 Eylül 2012
Güncel Bilgiler En İyi Ses Sistemi 14 Şubat 2012
Güncel Bilgiler İks Randevu Sistemi 10 Haziran 2011