hgs nasıl kullanılır

'Sorun Cevaplayalım' forumunda EyLüL tarafından 16 Eylül 2012 tarihinde açılan konu


  1. yeni Hgs nasıl kullanılır bilgi verirmisiniz?

    Yeni sistemin KGS gişeleri önünde oluşan trafiğe çözüm olması bekleniyor. 17 Eylül'de uygulanmaya başlanacak projenin maliyeti ise 10 milyon dolar. Sistem 10 milyon KGS kartını ve 700 gişeyi kapsayacak. 5 liraya alınabilecek olan HGS etiketlerinin 60 liralık OGS'ye de rakip olması bekleniyor.

    Yeni sistem başta İstanbul olmak üzere otoyol ve köprü geçişlerinde kullanılacak.

    PTT ve Karayolları Genel Müdürlüğü işbirliğiyle hazırlanan HGS'yi, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım tanıtacak. Cihazın içinde bir çip olacak ve çipe sürücü ile araç bilgileri yüklenecek. PTT şubelerinden temin edilecek HGS'lere yine PTT şubeleri başta olmak üzere benzin istasyonları ve marketlerde yükleme yapılabilecek.
       2. arkadaşlar ptt şubelerinden hgs alan yada kgslerini değiştiren vatandaşlar araçlarının ön camına yapıştırdıklarında bir nevi ogs kullanmış olacaklar geçişler sırasında...fakat benim aklıma takılan şu,bu süreçte kredi kartlı kgs sahibi vatandaşların son kullanma tarihi dolan yada kartlarını bankalardan değiştiren vatandaşlar hgs sisteminden nasıl yararlanacak,sanırım kredi kartlarını araçlarının öncamlarına yapıştırmayacaklar,bu konu ile alakalı fikri yada bilgisi olan var ise paylaşabilirmi..?