Her Yaşa Uygun Makyaj

'Kişisel Bakım' forumunda EyLüL tarafından 4 Kas 2011 tarihinde açılan konu

 1. Her Yaşa Uygun Makyaj Önerileri
  Her Yaşa Uygun Makyaj
  Yaşa Göre Makyaj Yapımı


  Doğru makyaj teknikleri ve renk seçimleriyle her yaşta güzelliğinize güzellik katabilirsiniz. Özellikle menopoz dönemindeki kadınlar için etkili güzellik sırları

  Yaşınız kaç olursa olsun makyajınız yaşınıza uygun olması şarttır. İşte her yaşa uygun makyaj önerileri her yaşta yapılabilen makyaj tavsiyeleri sizlerle.

  Makyaj Çantanızda Neler Olmalı

  Yaşınızın güzelliğini ortaya çıkaran, doğal görünümü destekleyen kozmetik ürünler makyaj çantanızda mutlaka bulunmalıdır.

  • Açık renkli göz farları
  • Gri ve mavi göz kalemleri
  • Nemlendirici özelliğe sahip rujlar
  • Dudak parlatıcısı ve şeftali tonlarında rujlar
  • Doğal görünümlü ve açık pembe ojeler
  Pürüzsüz Görünüm
  Yüzünüzdeki çizgileri yumuşatmak ve kusurları gizlemek için fondöten tercih edebilirsiniz. Yaşınıza uygun en ideal fondöten kullanımı; fondöten sürdükten sonra cilt tipinize uygun bir nemlendirici kremi parmak uçlarınızla göz altları, burun ve çene bölgesine hafifçe yedirerek sürün.

  Dolgun Dudaklar
  Dudaklarınızın daha dolgun görünmesini istiyorsanız doğal renkli rujlarla birlikte simli parlatıcıları tercih edebilirsiniz. Rujunuzun kremsi yapıda olması hem daha kolay sürülmesi hem de pürüzsüz görünmesini sağlar.

  İlgi Çekici Gözler
  Gözlerinizin daha büyük, yüzünüzün daha aydınlık görünmesini istiyorsanız ihtiyacınız olan açık renkli, kremsi yapıda bir göz farıdır. Göz makyajınızı tamamladıktan sonra kaş çizginizin hemen altına açık renkli far uygulayın.

  Canlı Görünüm
  Yorgunluğunuzu gizlemek daha canlı görünmek istiyorsanız simli bir allığı elmacık kemiklerinizin üzerine ve alnınıza sürün. Anında daha zinde ve enerjik görüneceksiniz.

  Hacimli Kirpikler
  Kirpikleriniz eskiye oranla daha seyrek görünüyorsa bitkisel içerikli kirpik güçlendiricileri kullanabilirsiniz. Kısa sürede kirpiklerinizin daha hacimli olduğunu göreceksiniz.

  Gece uyumadan önce göz makyajınızı temizlemeyi ihmal etmeyin. Özellikle kirpiklerinizde biriken rimel; temizlenmediği takdirde kirpiklerinizin dökülmesine neden olabilir.