Her gün okunması önerilen dualar

'Dualar ve Faziletleri' forumunda Yasemin tarafından 10 Ara 2013 tarihinde açılan konu

 1. Günlük okumanız tavsiye edilen dualardan bazılarını sizlerle paylaşmak istedik.Gün içerisinde aşağıdaki duaları okumnaız önerilmektedir.Unutmayın Dua etmek müminin silahıdır.Bunu bilerek hergün dua etmeli bildiğimzi duaları okumalıyız ayrıca ezberleyemediğimzi duaları kitaplardan da okuyabiliriz.

  Hergün okunmaıs tavsiye edilen dualardna bazıları şöyle;

  Sabah-akşam 7 defa

  Allahümme ecirni minennar diyen cehennemden kurtulur.

  (Sabah-akşam, 3 defa, Bismillahillezi la yedurru ma'asmihi şey'ün fil erdı vela fissemai ve hüvessemi'ul'alim okuyan, büyücü ve zâlimlerin şerrinden emin olur

  Sabah 3 defa, E'ûzü billahis-semi'il alim-i mineşşeytanirracim diyerek Haşr sûresinin son üç ayetini okuyana, 70 bin melek, akşama kadar duâ eder. O gün ölürse şehid olur. Akşam da okursa yine aynı şeylere kavuşur.

  Şirkten korunmak için Allahümme innî e'ûzübike min en-üşrike bike şey-en ve ene a'lemü ve estağfiruke li-ma lâ a'lemü inneke ente allâmülguyûb okuyun.

  Sabah-akşam 7 defa, Hasbiyallahü lâ ilâhe illa hu, aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabbül-arşil-azîm okuyanın dünya ve âhiret işine Allah kâfi gelir.

  Sabah-akşam on defa, Lâ ilâhe illallahü vahdehü lâ-şerîkeleh lehül-mülkü ve lehül-hamdü yuhyî ve yümît ve hüve alâ küllî şey'in kadîr okuyan, kötülüklerden korunur.

  Lâ havle vela kuvvete illa billahil aliyyil aziym ... okumak, 99 derde devâdır. Bunların en hafifi gamdan, sıkıntıdan kurtulmaktır.

  Her gün yüz defa salevât getiren, münâfıklıktan ve Cehennem ateşinden uzaklaşır ve kıyâmette şehîdlerle beraber olur.