Hepatit C Aşısı

'Sağlık Rehberi' forumunda Elfida tarafından 22 Tem 2011 tarihinde açılan konu

 1. Hepatit C Aşısı nedir
  hepatit c aşısı varmı
  hepatit c aşısının kullanımı

  Genetik olarak elde edilmiş olan E2'nin aşı olarak kullanılması sonucunda vücudun savunma sisteminin bu proteine karşı uyarılacağı ifade edildi. Uzmanlar, Hepatit C virüsünün vücuda girmesiyle aşılanmış olan insanın bağışıklık sisteminin devreye gireceğini ve vücut hasta olmadan aktivite yaratarak bunu yok etmeye çalışacağını belirtti. İnsanlar üzerinde klinik denemelerinin yakında başlayacağını kaydeden uzmanlar, aşıdan çok umutlu olduklarını ve en kısa zamanda kullanıma sunulabileceğini açıkladı.

  Chiron firmasının, 1981'de kurulduğu ve sürekli olarak enfeksiyon yaratan hastalıklar, özellikle de Hepatit virüsü çeşitleri üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Hepatit C aşısının başarıya ulaşması durumunda, sadece ABD hükümetinin yılda bu hastalık için harcamak zorunda kaldığı 600 milyon doların büyük bir kısmını tasarruf edeceğine işaret ediliyor. Karaciğer nakilleri harcamalarının dahil edilmesi halinde bu rakamının 1 milyar doların üzerine çıkacağına dikkat çekiliyor.
  Chiron'ın Hepatit C'yle ilgili, virüsün karakteristik etütlerini 10 yıldan fazla bir zaman önce yaptığı ve Hepatit B aşısı çalışmalarını uzun süreden beri yürüttüğü hatırlatıldı. Dünyada 170 milyon Hepatit C hastası bulunuyor.