Helal makyaj ürünleri

'Haberler' forumunda YAREN tarafından 28 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu


 1. Helal makyaj ürünleri,
  Kullandığınız kozmetik ürünlerin içeriğinden mi şüpheleniyorsunuz ya da makyaj malzemelerinde ki alkol ve benzeri katıklardan dolayı rahatsızlık mı duyuyorsunuz..İşte müslüman bayanların tereddütlerini yok edecek bir haber; piyasaya helal makyaj ürünleri çıktı...


  Helal gıda, helal içki derken sınırlar aşıldı. İngiltere'de müslüman iş kadını helal makyaj ürünlerini piyasaya sürdü.
  İngiltere'de Müslüman bir işkadını, alkol ve hayvansal ürün içermeyen, ülkenin ilk "helal" makyaj ürünlerini piyasaya sürdü.

  Samine Akter, Reuters ajansına yaptığı açıklamada, ünlü makyaj ürünlerinin içeriklerini araştırdıktan sonra yaşadığı Birmingham'da Samina Pure Make-up'ın üretimini başlattığını belirterek, "Bir Müslüman olarak, cildime ne sürdüğümü sorguladım. Bunların, İslam dininde helal olup olmadığını öğrenmek istedim" dedi.

  Bazı ürünlerin, yağ asitleri ve domuzlardan elde edilen jelatin içerdiğini öğrendiğinde çok şaşırdığını ifade eden Akter, birçok Müslüman kadının, hem güzel görünmek hem de inançlarına uygun davranmak istediğini söyledi.

  İnternet üzerinden satış yapan Akter'in makyaj ürünleri arasında bitki özleri, mineraller, yağlar ve vitaminlerle yapılan rujlar ve göz kalemleri bulunuyor.

  500'den fazla müşterisi olan Akter'in, ürünleriyle Malezya, Endonezya ve Singapur gibi uzak ülkelerde bile ilgi gördüğü belirtildi.
    2. way helal olsun kadina, bunca yildr nerdeydin?