Heidi Klum kimdir kısaca

'Resimli Konular' forumunda cCasT tarafından 10 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu


 1. Heidi Klum Biyografisi

  Klum, kuaför Erna ve bir kozmetik firmasında çalışan Gunther Klumun çocuğu olarak 1 Haziran 1973te Westphalia, Almanyada dünyaya geldi. 18 yaşındayken bir arkadaşının ısrarlarıyla bir magazin kuponunu dolduran Klum, kendini "Model 92" adlı yarışmada buldu. Aynı yıl okulu bitirdi ve bir süre Almanya ve çevre ülkelerde modellik yapmaya başladı. Daha sonra ABDye taşındı, Miami ve Floridada yaşadı ancak fazla göze çarpmadı.

  Florida ve Miamide önemli bir başarı elde edemeyen Klum, New Yorka taşındı. 1998 yılında Sports Illustrated dergisinin bikini sayısının kapağına çıkması ve ardından dünyaca ünlü iç giyim markası Victorias Secret ile anlaşma imzalamasıyla büyük bir hızla dünya çapında üne kavuştu. Bu tarihten beri dünyanın en ünlü dergilerinin kapağında sayısız kez bulundu, birçok dizi ve filmde küçük rollerde oynadı. Bunlardan bazıları "How i met your mother" , "Sex and the City: The Movie", "Spin City", "Yes, Dear" idi. Ayrıca "Blow Dry" adlı filmde bir saç modelini, "Ella Enchanted"de bir devi ve "The Life and Death of Peter Sellers" filminde de Ursula Andressi canlandırdı.

  Klum, adım attığı başka bir alanda "Project Runway" ve "Germanys Next Top Model" isimli reality şovların yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendi. Aralık 2004te Amerikada yayına başlayan "Project Runaway"de, moda tasarımcıları birbiriyle yarışıyor ve New York Moda Haftasında tasarımlarını sergileyebilmek için çalışıyorlardı. Klum bu yapımın ilk ve ikinci sezonlarıyla Emmy Ödülü adaylığı aldı. Model aynı zamanda Alexandra Postman ile birlikte "Body of Knowledge: Eight Rules of Model Behavior" isimli bir kitap yazdı.

  Heidi Klum tüm bunların yanında tasarımcı olarak da ismini duyurdu. Bir bebek ve yetişkin markası kıyafetlerini tasarladı, bunlar Alman e-posta kanalı "Otto"daki katalog aracılığıyla satıldı. Bunun dışında Birkenstock için ayakkabı, Mouawad için mücevher ve kendi web sitesinde satılmak üzere bikiniler tasarladı. Ayrıca Victorias Secretın "The Body" adlı koleksiyonu için de çalıştı. "Heidi Klum" ve "Me" adlı iki parfüm piyasaya sürdü.

  Klum, aynı zamanda sanatçılık yönünü de öne çıkardı; tablolarının birçoğu Amerikan sanat dergilerinde boy gösterdi. "Köpekler ve Kelebekler" adını verdiği, 11 Eylül saldırılarının ardından arama köpeklerinin önemini anlattığı heykeli yaptı. Modeli adını taşıyan bir gül bile mevcut! Almanyada "Heidi Klum gülü" olarak biliniyor.

  Heidi Klum, Kasım 2006da ilk single albümü "Wonderland"i piyasaya sürdü. Bu albümden elde edilecek gelirler ise modelin doğduğu yer olan Bergisch Gladbachtaki bir çocuk sığınağına bağışlanıyor.

  Klum, 6 Eylül 1997de saç tasarımcısı Ric Pipino ile evlendi ve Kasım 2002de boşandı. Klum daha sonra Red Hot Chili Peppers solisti Anthony Kiedis, Philip Zevenbergen gibi isimlerle birlikte oldu. 4 Mayıs 2004te, kızı Helene Leni Klumu dünyaya getirdi. Çocuğun babası Formula 1in yöneticisi Flavio Briatore'dir. Klum 10 Mayıs 2005te, İngiliz müzisyen Seal ile evlendi. 12 Eylül 2005te ikilinin ilk çocuğu, Henry Günther Ademola Dashtu Samuel, Los Angelesta dünyaya geldi. 22 Kasım 2006da ise ikinci çocukları Johan Riley Fyodor Taiwo Samuel doğdu.Heıdı ,2009'un Kasım aynının 9'unda bir kız çocugu dünyaya getirdi. Klum şu anda ailesiyle birlikte Amerikada yaşıyor.Heidi 2010 yılında Victoria Secret tarafından emekliye ayrıldı

  [​IMG]