Hazır Sütte Kanser tehlikesi var

'Haberler' forumunda Elfida tarafından 17 Ocak 2012 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]

  Hazır süt alırken birkez daha düşünün!!!
  Tarım Bakanı Eker, piyasada satılmakta olan sütlerde karaciğer kanseri, sarılık ve siroza yakalanma riskini artıran antibiyotik kalıntısı ve aflatoksin M1 olduğu iddialarını doğruladı.

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Türkiyede 7den 70e her kesimin günlük olarak tükettiği sütlere ilişkin çarpıcı bir itirafta bulundu. Eker, piyasadaki sütlerde karaciğer kanseri, sarılık ve siroza yakalanma riskini artıran antibiyotik kalıntısı ve aflatoksin M1 olduğu iddialarını doğrulayarak, “Bakanlığımızca yürütülen kontrol ve denetimlerde sütlerde antibiyotik kalıntısına ve aflatoksin M1e rastlanabilmekte olup bunlarla ilgili gerekli yasal işlem yapılmaktadır yanıtını verdi. Eker, mevzuata uygunsuz faaliyet gösteren işletmelerin isimlerinin ifşa edileceğini kaydederken, “her eve bir gıda denetçisi projesini hayata geçireceklerini belirtti.

  MHP ve CHPli milletvekilleri, piyasada satılan sütlerde karaciğer kanserine, sarılık ve siroza yol açan zararlı maddelerin olduğu iddialarını TBMMye taşıdı.

  Hürriyet​
   


Similar Threads: Hazır Sütte
Forum Başlık Tarih
Haberler Anka ve Atak Ne Zaman Hazır Olacak 7 Ağustos 2012
Haberler Haziran 2012 Enflasyon Rakamları Açıklandı 3 Temmuz 2012
Haberler Akaryakıtta İndirim 22 Haziran 22 Haziran 2012
Haberler Hakkari'de Çukurca'da Patlama 21 Haziran 21 Haziran 2012
Haberler Polis Lojmanlarına Roketli Saldırı 19 Haziran 19 Haziran 2012