Hazır Cevap Ünlüler

'Güncel Bilgiler' forumunda alemşah tarafından 28 Mar 2010 tarihinde açılan konu

 1. Hazır Cevap Ünlüler

  Bazı ünlülerin bazı sorulara verdikleri hazır cevaplar yada aldıkları cevaplar

  [​IMG]

  Sokrates bir gün yürürken , tek kişinin geçebileceği kadar mesafe olan bir mevkiide dönemin soylularından biriyle karşı karşıya gelir ve ikisi de durur... Kısa bir süre bakıştıktan sonra :Soylu: " Ben senin gibi pis bir zavallıya yol vermem!" Sokrates: "Ben veririm..."

  [​IMG]

  Bir toplantıda bir genç Mehmet Akif'i küçük düşürmek için sorar; -Affedersiniz, siz veteriner misiniz? Mehmet Akif'in cevabı; -Evet, bir yeriniz mi ağrıyordu.

  [​IMG]

  Kulaklarının büyüklüğü ile ünlü Galileo'ye hasımlarından biri: - "Efendim", demiş. "Kulaklarınız, bir insan için biraz büyük değil mi?"Galileo: - "Doğru", demiş. "Benim kulaklarım bir insan için biraz büyük ama, seninkiler bir eşek için fazla küçük sayılmaz mı?"

  [​IMG]

  Show tv'deki ateş hattı programında reha muhtar prens charles'ın müslüman olduğu yönündeki söylentileri eleştirmektedir. Konuyu diyanet işleri başkanıyla tartışmaktadır:-Efenim prens Charles'ın müslüman olduğunu söylüyorlar. Peki ama öyle bir adamdan müslüman olur mu? -Olur tabi neden olmasın? -Ama efenim nasıl olur? -Reha bey siz müslüman mısınız? -Tabi müslümanım efendim. -Siz namaz kılıyor musunuz? -Hayır. -Oruç tutuyor musunuz? -Hayır. -İçki içiyor musunuz? -Evet. -E sizden nasıl müslüman oluyorsa, ondan da en az sizin kadar müslüman olur.

  [​IMG]

  Muhabir: "Müslüm bey, Hakan Taşıyan için arabeskin yeni peygamberi diyorlar. Ne diyorsunuz?"
  Müslüm Gürses: "Ben öyle bir peygamber gönderdiğimi hatırlamıyorum"

  [​IMG]

  Yavuz Sultan Selim seferleri gizli tutarmış... Vezirin teki de inatla soruyomuş nereye sefere gidiyorsunuz diye... Yavuz - Sen sır tutmasını bilir misin? Vezir - Evet hünkarım, bilirim Yavuz - Ben de.

  [​IMG]

  Fatih Altaylı, Erman Toroğlu için: "O kabzımal futboldan ne anlar ki" deyince...
  Erman Toroğlu: "Ben eski futbolcu ve hakemim futboldan anlarım, kabzımalım hıyardan da anlarım"