Hayvanların İlginç Özellikleri Nelerdir

'Eğitim Merkezi' forumunda Yasemin tarafından 9 Eki 2013 tarihinde açılan konu

 1. Hayvanların bilinmeyen birçok ilginç özellikleri bulunuyor.Okudukça insan anlıyorki aslında hayvanlar hakkında çokda bilgi sahibi değilmişim diyesi geliyor açıkçası.Aşağıda sizlerle paylaşacağım hayvanların ilginç özelliklerini okuduktan sonra inanıyorum ki sizler de bana hak vereceksiniz bu konuda :f40:

  [IMGALT=https://forumdas.net/upl/uploads/hayvanlarin-ilginc-ozellikleri-57734.jpg]hayvanlarin-ilginc-ozellikleri-57734[/IMGALT]

  Arıların yarım kilogram balyapabilmek için iki milyondan fazla çiçekten bitki özü toplamak zorunda olduklarını biliyormuydunuz.

  Evet hemen konumuza geçiyoruz ve hayvanların ilginç özelliklerini sizlerle paylaşıyoruz.

  Sincaplar, düşmanlarından korunmak için iki yol takip ederler. Yırtıcı kuşların geldiğini bildirmek için, yuvanın giriş deliğinden içeri girerler. Kirpi gibi hayvanların geldiğini bildirmek için yuvanın çıkış deliğinden kaçarlar.

  Köpekler 'in derilerinden değil, dillerinden terlerlediklerini bilmiyordunzu sanırım bende yeni öğrendim.

  Karınca ağırlığının 50 katı olan yükü kaldırabilirmiş.

  Köpek balıkları yaşamları boyunca hiç hastalanmayan tek hayvan grubunu temsil etmektedirler. Bilindiği kadarıyla, bu hayvanlarda, kanserde dahil olmak üzere, her bir hastalığa bağışıklık mevcuttur.

  Karasinek , altı ayaklı olarak yaratılmış bir hayvan türüdür.Dördü ile yürür, ikisi yedektir. Yürüdüğü ayakları çamurlanırsa yedek ayakları ile bunları silip kurular çok ilginç açıkçası sizcede öyle değilmi?

  Albatroslar, yaklaşık 40 km/saat hızla uzun süren bir uçuş boyunca havada uyuyabilirler. Bir albatros bir ay süren bir uçusunda yere hiç inmeden 15000 kilometrelik bir mesafe katedebilir.

  Deve , uzun süre yiyip içmeden yaşayabilen bir hayvandır. Çölde aç kalan deve, vücudundaki yağları yakarak gerekli gıdasını temin eder. Hörgücü yağ deposudur. Uzun çöl yolculuğunda yedek gıda deposu olan hörgücünün yavaş yavaş azaldığı görülür. Böylece kendi kendini besleyebildiği için açlık deve için bir mesele sayılmaz. Devenin, ikinci mühim hususiyeti de susuz yaşayabilmesidir.

  Güvercinin kemiklerinin ağırlığı, tüylerinden daha hafiftir,Koalalar asla su içmezlermiş oldukça ilginç. Sıvı ihtiyaçlarını yedikleri ökaliptüs yapraklarından karşılarlar,Bir ağaçkakan, ağaca gagasını saniyede yirmi kez vurabilir,Bir dişi uskumru bir seferde 5,000,000 yumurta bırakabilir,Tüm yaşam süresinde, ortalama bir işçi arı bir çay kaşığının 1/12'si kadar bal yapabildiklerini biliyormuydunuz?