Hayvanların Faydaları Nelerdir

'Eğitim Merkezi' forumunda Wish tarafından 24 Ocak 2011 tarihinde açılan konu


 1. Hayvanların Yararları nelerdir
  hayvanların doğaya ve insanlara yaraları
  Hayvanların yararları,faydaları


  İlk çağlarda insanlar, hayvanlardan korkuyorlardı. Hayvanlardan korunmak için evlerini dağların yamaçlarına, kayalıklara kuruyorlardı. Zamanla insanlar hayvanlara yaklaştılar.Hayvanların Yararları İnsanlar daha ilk çağda kedi, köpek, at, koyun, sığır, keçi gibi hayvanları evcilleştirdiler. Evcilleşen hayvanlar, insanların yardımcısı oldu. Pek çok kitapta, filmlerde, sahipleri için canını veren hayvan öykülerini okur, izleriz.

  Hayvanların Yararları ; Hayvanların sahiplerine bağlılıkları, hayvan sevgisinin doğup büyümesine yardımcı oldu. Hayvanları seven insanlar, hayvan hastalıklarını iyileştirmek için çalıştılar. Bugün uygar ülkelerde hayvan hastaneleri kurulmuştur. Veterinerler hayvan hastalıklarını belirleyip iyileştiriyorlar. Hayvan hastalıklarına karşı önlem alınıyor. Hayvanları hastalıklardan korumak için aşı yapılıyor.

  Hayvanların Yararları:

  Başlıca besinlerimiz olan et, süt, yumurta, yağ hayvanlardan sağlanır.Hayvanların Yararları Giyeceklerimizin bir bölümü de hayvanların derisinden, yün ve tüylerinden yapılır.Hayvanların Yararları İnsan sağlığı için gerekli olan aşı ve serumun yapılmasında da hayvanlardan yararlanılır.

  Hayvanların Yararları Kafesteki kanaryanın ötüşünü dinlemek, akvaryumdaki balıkları seyretmek bizi dinlendirir. Çiçekten çiçeğe, ağaçtan ağaca dolaşan böcekler, bitkilerin çoğalma olayına yardımcı olur.Hayvanların Yararları Çevremizdeki hayvanlardan doğrudan doğruya veya dolaylı olarak yararlanıyoruz. Kuşkusuz akrep, yılan gibi zararlı hayvanlar da vardır.Hayvanların Yararları Bu zehirli hayvanlardan kendimizi korumalıyHayvanlar leşleri yiyerek kötü koku ve ortamı engellemiş olur.
   


Similar Threads: Hayvanların Faydaları
Forum Başlık Tarih
Eğitim Merkezi Hayvanların İnsanlara Faydaları 5 Şubat 2012
Eğitim Merkezi Hayvanların Çeşitliliğinin Faydaları 31 Ocak 2012
Eğitim Merkezi Hayvanların Doğaya Faydaları Nelerdir 30 Ocak 2011
Eğitim Merkezi Hayvanların Faydaları Yararları 28 Ocak 2011
Eğitim Merkezi Nesli Tükenen Hayvanların İsimleri Nelerdir? 12 Ağustos 2014