Hayfa Vehbi Recep şarkısı

'Medya Bölümü' forumunda Dark tarafından 15 Şubat 2009 tarihinde açılan konu


 1. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Arap dünyasında hızla yükselen popülaritesi müziğe de yansıdı. Lübnanlı ünlü şarkıcı Hayfa Vehbi, 'Recep' adlı şarkısıyla Başbakan Erdoğan'a mesaj gönderiyor. Zaman gazetesinin haberine göre, politik mesajlar veren şarkılarıyla dikkat çeken Vehbi, üç yıl önce piyasaya çıkan Recep adlı şarkının sözlerini yeniden yazdı.
  Vehbi, şarkıda "Recep dostunu benden uzak tut, Recep dostun beni deli ediyor" gibi ifadeler kullanıyor. Vehbi, İsrail'in artık Filistin'de, Lübnan'da çocukları öldürmesine 'dur' denmesi gerektiğini ifade ediyor. Kardeşini 1982'de İsrail-Lübnan Savaşı'nda kaybeden Vehbi, 2006'daki İsrail-Hizbullah savaşı sırasında da Hizbullah lideri Hasan Nasrallah'ı öven konuşmalarıyla dikkat çekmişti.


  Lübnanlı ünlü şarkıcı Hayfa Vehbi’nin 3 yıl önce söylediği “Recep” adlı şarkısı, son 3 haftadır ikinci baharını yaşıyor. Bir genç kızın, kendisini üzen sevgilisinin arkadaşı Recep’e aşk acısını anlattığı şarkı, “Recep dostunu benden uzak tut” sözleriyle başlıyor. Birçok gazeteci ve yorumcu, bu şarkıyı Türkiye ile İsrail arasındaki dostluğa yoruyor. Makalelerde ve köşe yazılarında, şarkının kahramanı Recep’in Erdoğan, onun “kötü” dostunun da Peres olduğu ima ediliyor. Böylece Arap dünyası, Başbakan Erdoğan üzerinden Peres’in ve İsrail’den artık kendilerini üzmemesini istiyor.
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
    2. Cevap: Hayfa Vehbi Recep şarkısı

  hakatan da kadın hem güzel hemde süper sülii:f118:bi de anlayabilsem :f196:


  benden de süper bir Haifa Wehbe klibi daha. bizim snatçılara beş çeker he:f30:


  [DAILYMOTION]k2uOTgPl6u92aUBkMC&related=1[/DAILYMOTION]
    3. Cevap: Hayfa Vehbi Recep şarkısı

  Haifa wehbe Fakerni music Arabe

  [DAILYMOTION]k2tth3034H3heDmTNF&related=1[/DAILYMOTION]
    4. Cevap: Hayfa Vehbi Recep şarkısı

  TV de rastladmıştım..Güzel söylüyor..:f118: Teşekkürler DarK..
    5. Cevap: Hayfa Vehbi Recep şarkısı

  teşekkürler discoverer güzel klipleri seçmişsin:(