hayat nedir hayatın zorlukları

'Ders notları' forumunda Sitem tarafından 5 Aralık 2011 tarihinde açılan konu


 1. hayat nedir,


  Hayat ömür, canlılık; can, canlı şey; yaşama tarzı; zevk, sefa, cümbüş; dayanma müddeti..zorluğu ise kişinin doğumdan ölüme kadar sahip olduğu imkanlar ve yaptığı seçimlere göre değişir..:)

  hayatın zorlukları yenmek için ipuçları

  Kendinizi tamamen yaşadığınız güne odaklayın, geçmişi düşünmeyin. Her gün, başınıza geleceklere karşı göğüs gererek yeni bir güne uyanın ve geleceğe bağlı planlar yapmayın.
  Düşüncelerinizin ritmini yavaşlatmayı öğrenerek sessizlik ile tanışın, meditasyon yaparak ya da dua ederek kim olduğunuzu anlamaya çalışın.

  Korku ve suçluluk geçmişteki hatıralarımız yüzünden peşimizi bırakmaz. Geçmişle ilgili anılarınızı, sevgi olgusu ile yok edin.
  Huzur içinde yaşamaya çalışın. Canınızı sıkan küçük hatta düşündüğünüzde saçma bile bulabileceğiniz olaylar için sinirlenmeyin ve evrenin size sunduğu huzuru içinize doldurarak etrafınıza da saçın!

  Başkalarının sizin yerinize kararlar vermesine engel olun. Hayatınızı ruhununuzu dinleyerek yönlendirin. Hayatınızı yaşamın akışına bırakın ve evrenin size sunduğu sonsuz olanakları değerlendirin.

  İçinizde var olan barış, aşk, bilgelik gibi güçlü kavramlara sahip olduğunuzu hiç bir zaman unutmayın!
  Kendinizi kapatıp, savunma sistemine geçtiğinizde sahip olduğunuz gücü kaybedersiniz. Ruhunuz ve evren ile iletişime geçerek sinirinizi kontrol altına alabilirsiniz.

  Sürekli birilerini ya da bir şeyleri yargılamaktan vazgeçin ve etrafı olduğu gibi kabullenmeyi öğrenin.