Hayat Gelecekte Nasıl Oacak?

'Sosyal Konular' forumunda Yasemin tarafından 6 Mart 2013 tarihinde açılan konu


  1. [​IMG]    Günümüzde dokunma ve düşünme ile kontrol edilebilen teknolojik nesnelerin icadına kadar geçen zaman ne kadar çabuk geçti değil mi? İleride ne olacak hayat nasıl olacak bu soru herkes tarafından oldukça merak ediliyor.

    Alman uzmanlardan biri olan Birgit Gebhardt, bir dizi araştırmanın verilerinden yararlanarak '2037'de günlük hayatımız' isimli bir kitap yazmış. Robotlar, başta çocuk ve yaşlı bakımı olmak üzere hayatın birçok alanında yer alacak. Ağır işler robotlar tarafından görülecek. Ulaşım, bilgisayarlar tarafından kontrol edilen elektrikli otomobillerle yapılacak. Apartmanlarda sebzenin yanı sıra elektrik de üretilecek. Özel güvenlik görevlilerine sahip, yüksek duvarlarla şehrin geri kalanından yalıtılmış sitelerin sayısı artacak.

    Ayrıca Çevremizdeki gelişmeleri akıllı telefon, tablet bilgisayar ve özel gözlüklerin zenginleştirilmiş gerçeklik özelliğiyle değerlendireceğiz. Söz konusu cihazlara dahil tarayıcılar, hangi ürün ve hizmeti hangi fiyata edinebileceğimizi saptayacak. Artık ürün, talep üzerine ve giderek artan oranda kişiye özel üretilecek. Tüketici, üreticiye dönüşecek.Gelecekte bizleri gerçekten ilginç bir yaşam bekliyor!