havalar ne zaman ısınacak 2011

'Sorun Cevaplayalım' forumunda Aderito tarafından 5 Aralık 2012 tarihinde açılan konu


 1. 2011 havalar ne zaman ısınacak

  Mayıs 2011 ayındayız havalar hala soğuk ne zaman ısınacak havalar

  Cevap: havalar ne zaman ısınacak 2011

  Meteorolojiden alınan son bilgilere göre, hafta başından itibaren İstanbul'da etkili olan soğuk ve yağışlı havanın, bugün öğle saatlerinden itibaren Orta Akdeniz'den gelen yeni bir yağışlı havanın etkilisi altına girmesi bekleniyor.

  Öğle saati itibaren hafif kar şeklinde başlayacak yağışın, zamanla etkisini artıracağı, gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve yağmura dönüşeceği tahmin ediliyor.

  Cuma günü yağışın aralıklı ve hafif olmak üzere yağmur şeklinde görüleceği bekleniyor. Hafta sonu ise İstanbul'da yağış beklenmiyor. Hava sıcaklığının hissedilir derecede 6 ila 8 derece artacağı tahmin ediliyor.

  SICAKLIK ARTACAK

  Alınan son bilgilere göre, hafta başından itibaren yurdu etkileyen yağışlı ve soğuk havanın, bu sabah saatlerinde doğu bölgelerde etkili olduktan sonra yurdu terk edeceği tahmin ediliyor. Ancak bugün öğle saatlerinden itibaren Orta Akdeniz'den gelen yeni bir yağışlı havanın yurdun batı kesimlerinde etkili olacağı bekleniyor. Hava sıcaklığının bugün iç ve batı kesimlerde, Cuma günü tüm yurtta olmak üzere hissedilir derecede 6 ila 8 derece artacağı tahmin ediliyor.

  Bugün sabah saatlerinde Doğu Anadolu'nun Doğusu, Trabzon, Rize, Artvin çevreleri ile öğle saatlerinden itibaren Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Ankara, Eskişehir, Çankırı, Çorum, Zonguldak, Düzce, Bolu ve Karabük çevrelerinde yağış bekleniyor. Yağışların, İzmir, Aydın ve Muğla çevrelerinde yer yer kuvvetli olmak üzere, Kıyı Ege ile Batı Akdeniz kıyılarında yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi bekleniyor.

  Kar yağışlarının akşam saatlerinden sonra Bursa, Balıkesir, Bilecik, Kütahya, Eskişehir ve Bolu çevrelerinde yoğun olması bekleniyor. Rüzgarın, Güney Ege kıyılarında güneyli yönlerden yer yer kuvvetli olarak eseceği bekleniyor. İç ve doğu bölgelerde kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor