Hava ve Su Geçirmeyen Fotoğraf Makinası

'Teknoloji Haberleri' forumunda Eylem tarafından 17 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi

  Hava ve Su Geçirmeyen Fotoğraf Makinası

  [​IMG]


  Hareketli hayat tarzınıza uygun bir fotoğraf makinesi arıyorsanız Pentax Ricoh WG-M1 tam size göre. Hem suda hemde karada aksiyon sahneleri çekmek için mükemmel bir tercih olan bu fotoğraf makinası ile 10 metreye kadar sualtına inebilir, 2 metreye kadar yüksekten düşebilir hatta ve hatta 10 derece soğuğa dayanabilir.

  Gerekli yardımcı aksesuarlar ile spor yaparken, paten, kaykay ya da bisiklet sürerken, farklı açık hava etkinliklerindeki hareketli sahneleri görüntüleyebileceğiniz dinamik görüntü ve videolar kaydedebilirsiniz.

  Sualtında çekim için 10 metreye kadar hiçbir koruma aksesuarı kullanmadan zahmetsiz bir şekilde çekim yapabilirsiniz. Cihazla beraber verilen mercek koruyucusunu hava geçirmez gövdeye takarak su altında 1 saate kadar çekim yapmanız mümkün olabiliyor. Üstelik video seslerinde de hiçbir boğukluk olmuyor.

  WG-M1 modeli yaklaşık 14.0 etkin megapiksel ve yüksek hassasiyet, yüksek hızlı veri okuma ve düşük ses özelliklerine sahip CMOS görüntü sensörünün birleşimi sayesinde, gerçekçi ve yüksek çözünürlüklü fotoğraflar sağlıyor. Fotoğraf çekimi esnasında dört farklı görüş açısı ayarı seçeneği sunuyor: Geniş (160 derece), Orta, Dar ve Su altı. Ayrıca yüksek hızlı sürekli çekim çekim modu ile yaklaşık saniyede 10 kare hızda seri olarak fotoğraf kaydedilebiliyor.

  Su geçirmez WG serisinin tasarım özelliklerine sahip WG-M1, aktif açık hava çekimlerine uygun işlevsel ve sağlam bir tasarım sunuyor. 1.5 inç LCD ekran, çekim esnasında görüntü kompozisyonunu onaylamayı ve oynatım esnasında kayıtlı görüntüleri ve videoları hızlı şekilde gözden geçirmeyi kolaylaştırıyor. Geniş kumanda düğmeleri, kullanıcı eldiven kullandığında bile, fotoğraf modundan video moduna anında geçiş sağlama gibi işlemleri kolaylıkla gerçekleştirmeyi sağlıyor. Ayrıca, cihazın alt tarafında farklı aksesuarları doğrudan bağlamak için tripod soketi bulunuyor. WG-M1 iki farklı gövde rengi seçeneğine sahip: siyah ve turuncu.

  [​IMG]