Hastanın İyileşmesi İçin okunacak Duâlar

'Dualar ve Faziletleri' forumunda Yasemin tarafından 24 Şubat 2013 tarihinde açılan konu


 1. Hastanın İyileşmesi İçin okunacak Duâlar Nelerdir  Hastalık anında hastaya okunacak dualar vardır bu dualar şifa kaynağıdır hastaya huzur verir ve iyileşme sürecinin hızlanmasında manevi olarka hastaya güç ve kuvvet verir.Hastalara okunacak şifa ayetleri ve dualardan bazıları şöyledir..

  Bismillâhirrahmânirrahîm ve lâ-havle ve lâ-kuvvete illâ billâhil aliyyilazîm. Duâsı da bütün hastalıklar için okunur. Derdlerden kurtulmak için ve murâda kavuşmak için beşyüz kerre okunur. Evvelinde ve âhirinde yüzer defa salevât-ı şerîfe okuyup duâ etmelidir.

  Hadîs-i şerîfde buyuruldu ki, Bir hasta, lâ ilahe illâ ente sübhâneke innî küntü minezzâlimîn i (15) kırk def'a okursa, şehîd olarak vefât eder. Şifâ bulursa, bütün günahları afv olunur.Aişe vâlidemiz buyurdu ki, Resûlullahın bir yerinde ağrı olsa iki Kûl eûzü sûresini okuyup, mubârek avucuna üfler, elini ağrı olan yere sürerdi.

  Bismillâhi erkîke min külli şey'in yü'zîke ve min şerri külli nefsin ev aynin hâsidin Allâhü yeşfike).

  Manası:

  Seni rahatsız eden herşeyin şerrinden Allah adıyla sığınırım. Her nefsin kötülüğünden, her hasetçi gözün şerrinden sana ancak Allah şifa verir veya versin. demekdir.


  -Bismillâhi erkîke min külli şey'in v-Allâhü yeşfîke min dâin fike min şerr'in-neffasâti fi-l-ukadi ve min şerri hâsidin izâ hased...

  Manası

  Allah adıyla her şeyin şerrinden senin namına sığınırım. Allah sende olan her hastalığa şifa versin. Düğümlere üfleyen sihirbazların, haset ettiği vakit hasetçinin şerrinden de Allah seni korusun." demekdir.

  Vücudunun ağrıyan yerine elini koy ve üç kere:
  بِسْمِ اللهِ
  Allahın ismiyle, de ve yedi kere de:
  أَعُوذُ بِعِزَّةِ اللهِ وَقُدْرَتِهِ مِنْ شَرِّ مَا أَجِدُ وَأَحَاذِرُ
  Allahın adıyla. Hissettiğim ağrının ve hissedeceğim ağrının şerrinden, Allahın izzet ve kudretine sığınırım de buyurmuştur.. Müslim 2202/67