Hastanelerden randevu nasıl alınır?

'Sağlıklı Yaşam' forumunda EyLüL tarafından 14 Haz 2011 tarihinde açılan konu

 1. Randevu Nasıl Alınır
  Hastanelerden randevu nasıl alınır?
  Randevu Nasıl Alabilirim


  Hastanelerde artık randevu sistemi uygulanıyor. Peki bu işlem nasıl yürütülüyor? İşte yolu...


  Hastanelerden TC Kimlik numarası ile; ilgili hastanenin internet adresine girilerek, UHRS merkezi numarası 0546 3443 112 den hastane numarası aranarak ya da hastanelerin canlı operatör servis numaraları aranarak randevu alınabiliyor.

  Ulusal Hastane Randevu Sistemi(UHRS)

  Ulusal Hastane Randevu Sistemi (UHRS) tek bir numara üzerinden tüm Türkiye`deki hastanelere randevu yapılabilmesini sağlayan sesli yanıt sistemi. UHRS merkezi numarası 0546 3443 112. Ulusal Hastane Randevu Sistemi (UHRS) Türkiye`de (Vodafone, Turkcell, Avea, Telekom) ve Türkiye dışındaki tüm operatör abonelerince ulaşılabilmekte.

  1.Hasta 0546 3443 112 nolu telefon numarasını arıyor.

  2.Sesli yönlendirme sistemleri arayan aboneye yeni randevu yapma, randevu iptal etme ve randevu onaylama seçeneklerini sunuyor.

  3.Abone randevu yapmak istediği hastanenin numarasını biliyorsa doğrudan bu numarayı tuşlayarak istediği hastanede randevu yapabiliyor.

  4.Abone randevu yapmak istediği hastane kodunu bilmiyorsa hastanenin bulunduğu il plaka numarasını tuşlayarak o ilde bulunan hastanelerin listesini dinleyebilmekte ve istediği hastaneyi seçebiliyor.

  5.Abone randevu yapmak istediği hastaneyi seçtikten sonra, hastanenin randevuya açık olan bölümleri kendisine okunuyor ve bir seçim yapması isteniyor. Aboneler arzu ederlerse istedikleri doktoru da seçebiliyor.

  6.Abonenin randevusu kendisine sesli olarak okunuyor.

  7.Aboneler yeni randevu yapma dışında, var olan randevularını dinleyebiliyor ve bunları iptal edebiliyor yada onaylayabiliyor.

  Vodafone Telefonla (IVR, Sesli Yanıt Sistemi) ve SMS (Kısa Mesaj Servisi) ile randevu sistemi

  Ulusal Hastane Randevu Sistemi`nden (Canlı Operatör, Sesli Yanıt Sistemi) Ve Vodafone SMS (kısa Mesaj Servisi) ile Randevu Sistemi, Sabit Telefonlardan Ve Tüm Cep Telefonu Operatörlerden (UHRS) Ulusal Hastane Randevu Sistemi`ni arayabilirsiniz

  İNTERNET ÜZERİNDEN RANDEVU SİSTEMİ


  Randevu almak istediğiniz hastanenin internet adresine girilerek randevu bağlantısı tıklandığı takdirde randevu