Hasta Yerine Yemeği Tercih Edince...

'Sosyal Konular' forumunda zamaneanne tarafından 9 Eylül 2012 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]

  Akıl almaz bir olay İsveç'te yaşandı. İsveç 'te Lidköping hastanesinde, böbrek ameliyatı gerçekleştiren bir doktorun, öğle tatilinde ameliyatı bırakıp yemeğe gittiği ve bu sırada oksijensizlik nedeniyle beyni hasar gören hastanın birkaç hafta içinde hayatını kaybettiği bildirildi.

  Verilen bilgiye göre, geçtiğimiz yıl hastanede 72 yaşındaki bir hastanın böbrek ameliyatını gerçekleştiren sorumlu doktor ve hemşireler, ameliyatı bitirmeden hastayı ameliyat masasında bıraktı ve öğle yemeğine gitti.

  Ameliyattaki hastanın 8 dakika oksijensiz kalması nedeniyle beyninde ağır hasar meydana geldiği ve birkaç hafta içinde de hayatını kaybettiği açıklandı.

  Hastanın başında yalnızca, işe yeni başlayan bir hemşire kaldı. Ekibin ayrılmasından sonra hastanın aniden kanamasının başlaması üzerine, hastayla tek başına ilgilenen hemşire kanamayı durdurmak için yanlışlıkla, oksijen borusunu kapattı ve sonra da açmayı unuttu. Hemşire bu sırada, yemekteki doktora telefonla ulaşmaya çalıştı ancak doktor yanıt vermedi.
   


Similar Threads: Hasta Yerine
Forum Başlık Tarih
Sosyal Konular Kalıtsal Hastalıklar Nelerdir? Sebepleri Nedir? 22 Nisan 2013
Sosyal Konular 9 TL'ye Hasta Muayene Ediyor 22 Ağustos 2012
Sosyal Konular Çocuklarda Obezite Kalp Hastalığı Sebebi 24 Temmuz 2012
Sosyal Konular Genel Sağlık Sigortası Hangi Hastanelerde Geçerli 25 Ocak 2012
Sosyal Konular özel hastahanelerin muayene ücretleri ne kadar 1 Ocak 2012