Harikalar Diyarı Ankara

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Sitem tarafından 27 Ara 2011 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]  Harikalar Diyarı, Ankara'nın Sincan ilçesine bağlı Fatih semtinde bulunan ve 1 milyon 300 bin m²'lik alanıyla Avrupa'nın en büyük parkıdır.park 5 Ekim 2004 tarihinde açılmıştır.

  Altınparkın 2 katı büyüklüğündeki “Harikalar Diyarı, Türkiyedeki her yaştan insanın Doğa ile bütünleşmek için ziyaret ettiği parkın büyük çoğunluğunu, açık alanlar oluşturuyor. Açık, kapalı ve yarı açık mekânlar zinciri içinde tasarlanan projede; dinlenme, eğlence, sportif ve kültürel faaliyet alanları yer alıyor.

  Model uçak pisti, model gemi ve model araba yarışı pisti, mini golf alanı, go-cart alanı gibi rekreaktif alanlarla hobi sahiplerinin de düşünüldüğü Harikalar Diyarında; basketbol ve voleybol sahaları, tenis kortu, fitness alanı, koşu parkuru da bulunuyor. Harikalar Diyarının 1. etabında, 2 bin 800 metrekare alan içerisinde bulunan 550 kişilik bir ana salon ve 2 küçük salondan oluşan rahat ve modern nikah salonları, göl ve 5 bin kişilik yarı açık göl amfisi, kıyı çay bahçesi, deniz ürünleri lokantası, fast food merkezleri, su depoları, toplam 14 adet giriş kapısı, bin 700 metrelik bir kıyı şeridi bulunuyor.

  Parkın en ilgi çeken köşelerinden biri ise çocukların rüyalarını süsleyen masal kahramanlarının heykellerinin bulunduğu Masal Adası... Çocuklar için Nasrettin Hoca, Keloğlan, Red Kit, Şirinler, Gülliver, Asteriks, Taş Devri, Pinokyo, Kırmızı Başlıklı Kız, Walt Disney gibi masal ve çizgi kahramanlarının yaşadıkları alanların ve kahramanlarının heykellerinin bulunduğu adada, 12 adet sinema salonu bulunuyor. 90-60 kişilik olarak planlanan salonlarda çocuklar, masal kahramanlarının çizgi filmlerini seyredebiliyor.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 25 Ara 2012