Hangi yüz şekline hangi saç modeli yakışır?

'Kadınların Dünyası' forumunda Habibe tarafından 16 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu


 1. Hangi yüz şekline hangi saç modeli yakışır?


  Kadınlar kendilerini iyi hissetmek adına birçok işlemden geçirirler kendilerini, bu bakımdan ilk soluklarında saç değiştirmekten başlarlar. Çünkü kadınlar öncelik olarak saçlarına önem verirler. Bu bakımdan kuaför koltuğuna oturdukları zaman kendilerini, kuaförün ellerini teslim ederler ve gün sonunda yepyeni biri olarak çıkarlar o kuaförden. Peki saçlarınızı nasıl kestirmelisiniz? Bizler de bu noktada sizlere yardımcı olmak adına bir araştırma yaptık ve Hangi yüz şekline hangi saç modeli yakışır başlığını yazdık. Sizlerde kendinize ve yüzünüze uygun saç modelini bilmiyorsanız, bu yazı yardımcı olacaktır.

  Hangi yüz şekline hangi saç modeli yakışır?
  Yuvarla Bir Yüze Sahipseniz

  Asimetrik kesimler bir zamanların en moda olan saç stiliydi. Aslına bakarsanız bu çoğu kişiye yakışmayan bir model ama bahsettiğimiz gibi yuvarlar bir yüze sahipseniz asimetrik kesim sizin için tam olan modeldir. Tabi birde dizi dünyasını yerinden oynatmış olan Yaprak Dökümü dizisindeki Ceyda modeli de en çok tercih edilen asimetrik kesimler arasında yerini alıyor.

  Oval Bir Yüze Sahipseniz

  Eğer oval bir yüze sahipseniz, çok şanslı olduğunuzu unutmayın. Çünkü bütün saç modellerini keza saç şekillerine kaldıran bir yüze sahipsiniz demektir. Bu bakımdan mutlu olabilirsiniz. Tabi her yüz şekli gibi size de ideal olan bir durum vardır ki o da; fazla uzun olmayan ve ortadan ayrık olan saç modelidir. Bir de saçlarınız hafif bir dalga olursa, güne hazırsınız demektir.

  Kare Bir Yüze Sahipseniz

  Uzun saçı seviyorsanız ve kare bir yüz şekline sahipseniz mutlu olabilirsiniz. Çünkü kare yüz şekline sahip olanlar için ideal olan saç uzun saçtır. Eğer biraz da dalga katarsanız saçlarınıza sanki yuvarlakmış gibi bir his verecektir, ki öyle de gözükecektir.

  Kalp Şeklinde Bir Yüze Sahipseniz

  Sizde kalp şeklinde bir yüze sahipseniz, pek de üzülmeye vakit ayırmamalısınız. Kalp şeklinde yüzler genellikle alnı geniş ve çenesi dar yüzlerdir. Alnınızı biraz olsun gizlemek adına çeneye kadar düz devam eden ve daha sonrasında dalgalanan bir saç yapmak sizin için büyük bir avantaj olacaktır. Hatta alnı geniş olan kadınlar daha çok kahkül kullanırlar, deneyebilirsiniz.