Hangi Ünlüler Oruç Tutuyor

'Bunları biliyormusunuz' forumunda EyLüL tarafından 10 Tem 2012 tarihinde açılan konu

 1. Hangi Ünlüler Oruç Tutuyorlar  Oruç Tutan Ünlüler Kimler

  Deniz Akkaya
  Ramazan ayında oruç tutmaya özen gösteren Deniz Akkaya, orucunu siyah zeytinle açıyor. Deniz, bu ayın kendisini çok duygulandırdığını da dile getiriyor.

  Ajda Pekkan
  Sağlığım el verdiği sürece oruç tutarım" diyen Ajda Pekkan, şükredebilmek için oruç tutulmasının şart olduğunu söylüyor. Ajda, orucunu mutlaka suyla açıyor. Ardından da çorba içip iftarda bol meyve yiyor.

  Davut Güloğlu
  Karadenizli ünlü türkücü Davut Güloğlu, iftarda mutlaka yörenin meşhur yemeği mısır ekmeğini yiyor. "İftariyelikleri görünce bile doyarım diyen Davut, Ramazan ayında yardıma muhtaç kişilere el uzatarak çok mutlu olduğunu belirtti.

  Buket Saygı
  Birçok kişi gibi orucunu suyla açan Buket Saygı, bir müddet bekledikten sonra yemeğini yiyor. Buket, sağlığı el verdikçe oruç tutuyor.

  Erol Evgin
  Reflü hastası olmasından ötürü oruç tutamayan Erol Evgin, mutlaka fitre ve zekatını veriyor. Bu ayda ailesiyle birlikte olmaya daha fazla özen gösteren ünlü sanatçı, Herkese bu ayda hoşgörülü olmasını öneriyorum dedi.
  İzzet Özilhan
  Şarkıcı İzzet Özilhan, bu müberak ay boyunca sokak sokak gezip muhtaçlara yardım ediyor. Bunu gizli bir şekilde yapan İzzet, İstanbul'un çok fakir semtlerini dolaşmaya çalışıyorum diye konuştu.

  Ahmet Özhan
  Ahmet Özhan, bu mübarek ayda hem oruç tutuyor hem de akşamları ibadetini yapıyor. Şarkıcı, bu sayede huzur bulduğunu ve mutlu bir insan olduğunu söylüyor.

  Buket Saygı
  Birçok kişi gibi orucunu suyla açan Buket Saygı, bir müddet bekledikten sonra yemeğini yiyor. Buket, sağlığı el verdikçe oruç tutuyor. '


  Şükriye Tutkun
  Ramazan ayında okuduğu ilahilerle herkesin gönlünde ayrı bir yeri olan Şükriye Tutkun, "Bu sayede huzur buluyorum dedi. Oruç tuttuğunu dile getiren şarkıcı, "Sadece aç kalmayı değil Allah'a şükretmeyi de öğreniyorum diye konuştu.

  Kıraç
  Tuttuğu ilk orucu dün gibi hatırlayan Kıraç, Çok küçük olduğum için zorlanmıştım ama o günden beri oruç tutmaktan kesinlikle vazgeçmedim diye konuşuyor.


  Sibel Can
  Razaman'da oruç tuttuğunu söyleyen Sibel Can, iftarda mutlaka su içiyor. Ardından sıcak bir çorba tüketen şarkıcı, Sahurda ise mutlaka meyve yiyip süt içiyorum" dedi. Ramazan ayında ailesiyle bolca vakit geçirdiğini belirten Sibel Can, Bu ayın benim için anlamı çok büyük. Oruç tutup ibadet yaptıkça kendimi çok huzurlu ve sağlıklı hissediyorum açıklamasını yaptı.

  Beyaz
  Annesine olan düşkünlüğüyle tanınan Beyazıt Öztürk, Ramazan'da annesinin yanında olmaya daha fazla özen gösteriyor. Orucunu iftariyeliklerle açtığını söyleyen Beyaz, "Ramazan'ın benim için anlamı çok büyük" diye konuşuyor