Hangi Ünlüler Cezaevine Girdi

'Medya Bölümü' forumunda zamaneanne tarafından 3 Tem 2012 tarihinde açılan konu

 1. Hangi Ünlüler Hapse Girdi  Cezaevine Giren Ünlüler
  DENİZ SEKİ: Geçtiğimiz yıl uyuşturucu ticareti yapmaktan hapse giren Deniz Seki, iyi hali nedeniyle tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.Deniz Sekinin "Uyuşturucu ticareti yapmak" suçunu işlediğini ifade eden Mahkeme, uyuşturucunun miktarı, zarar ve tehlikenin ağırlığını dikkate alarak Sekinin 5 yıl hapisle cezalandırılmasına karar verdi. Uyuşturucu maddenin kokain olması nedeniyle verilen hapsi 7 yıl 6 aya çıkaran mahkeme Sekinin fiilden sonraki ve yargılama sürecindeki iyi hali nedeniyle cezayı 6 yıl 3 aya indirdi.

  HALUK LEVENT: Haluk Levent, 1997'de, on yıl öncesine ait 3 milyon liralık karşılıksız çek nedeniyle tutuklandı. Sanatçı, Adana E Tipi Cezaevi'ne gönderildi. Oradan da Metris Cezaevi'ne nakledildi. Levent tam 9 ay 15 gün hapis yattı.

  İBRAHİM TATLISES: 1 987 yılında İzmir'de film yapan İbrahim Tatlıses, bazı sahneleri İzmir Fuarı içinde çekmek istedi. Daha önceden fuara giriş izni alınmadığı için polis, çekim ekibini fuara sokmadı. Buna çok sinirlenen Tatlıses ile polisler tartıştı. İbo, emniyet görevlilerine hakaret ettiği için tutuklanıp, Buca Cezaevi'nde 16 gün hapis yattı.

  NURİ SESİGÜZEL: 1993'te kiracısı 110 milyon liralık borcunu ödemeyip, bir de ona hakaret edince türkücü Nuri Sesigüzel öfkeden kendini kaybetti. Belindeki tabancıyı çekip gözünü bile kırpmadan kiracıyı bacaklarından vurdu. Nuri Sesigüzel, bu yüzden bir süre cezaevinde yattı.

  ÖZTÜRK SERENGİL; 1980'li yıllarda Libya'da ticaret yapan Öztürk Serengil, bir süre sonra dolandırıcılık yaptığı iddiasıyla tutuklanıp cezaevine konuldu.

  BÜLENT ERSOY: 19 Eylül 1980'de evine gelen hakime hakaret edince tutuklanıp, İzmir Buca Cezaevi'nde özel bir bölüme yerleştirildi. 3 Kasım 1980 günü yapılan duruşmada 11 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı. Ancak hapishanede yattığı 45 gün göz önüne alınarak bu ceza tecil edildi. Ersoy, daha sonra Kuşadası'nda bir gazeteciye saldırıp, makinesini kırdığı iddiasıyla Söke Cezaevi'ndeki kadınlar koğuşuna konuldu. Ersoy orada da 2 ay yattı.

  DOĞUŞ: Bir dönem sokaklarda kalarak çeşitli suçlara karıştığını itiraf eden Doğuş, 'ırza geçmek' suçundan 1993'te 1 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı. Cezası kesinleşince Bayrampaşa Cezaevi'ne girdi. 4 ay kaldığı cezaevinde, tecavüz ettiği Pınar Cankır ile evlenince tahliye edildi.

  BURHAN ÇAÇAN: 1991 yılında Hafta Sonu dergisinde yayımlanan Dobra Dobra' köşesi için yapılan röportajında İbrahim Tatlıses'e hakaret eden Burhan Çaçan, Tatlıseskendisinden davacı olunca, kısa süre de olsa Sağmalcılar Cezaevi'nde kalmıştı.

  SERDAR ORTAÇ: Şarkıcı Serdar Ortaç 1999 yılında askerlikten kurtulmak için hile yapmak suçundan 54 gün Mamak Askeri Cezaevi'nde kalmıştı.

  CENGİZ İMREN: Şarkıcı Cengiz İmren, 2003 yılında bir çeteye yardım ve yataklık ettiği iddiasıyla tutuklanmıştı

  GÖKHAN ÖZEN: Kuaför Mehmet Gülsüm'ün kaçırılarak dövülmesi olayına karıştığı için 2 ay cezaevinde kaldı. Şikayetin geri alınması üzerine tahliye olan Gökhan Özen'in yargılanması sürdü. Sonunda mahkeme Özen'i, suçu teşvik ettiği ve eylemi gerçekleştiren kişilere cipini verdiği gerekçesiyle 2 yıl hapis cezasına çarptırdı. Ancak tahrik ve iyi hal indirimi uygulanarak ceza 10 aya düşürüldü. Şarkıcının ilk suçu olması nedeniyle bu cezası da 5 yıl süreyle ertelendi.