Hangi tür baş ağrıları beyin tümörü belirtisi olabilir?

'Sorun Cevaplayalım' forumunda Sitem tarafından 11 Oca 2012 tarihinde açılan konu

 1. Hangi baş ağrıları beyin tümörü belirtisi olabilir?

  sık tekrarlayan baş ağrısının beyin tümörlerinde görülen en önemli belirtisidir.Beyin tümörü kafa içinde basınç artışı yaptığı için baş ağrısı en önemli bulgularından birisidir.

  Baş Ağrısı: Baş ağrısı beyin tümörü belirtisi olabilir ancak baş ağrısının stres, kötü beslenme, vücudun susuz kalması gibi pek çok farklı nedenle oluşabileceği de unutulmamalıdır. Beyin tümörünün neden olduğu baş ağrısı en şiddetli olarak sabah saatlerinde yaşanır. Uykudan baş ağrısıyla uyanmak, eskiden baş ağrısı sorunu olmayıp son dönemlerde sıkça baş ağrısı yaşamak, baş ağrılarının zamanla sıklaşması, baş ağrısıyla birlikte mide bulantısı ve kusma görülmesi baş ağrısının beyin tümörü nedeniyle olabileceğinin ipuçlarıdır. Beyin tümörü bulunan her 3 hastadan 1′i doktora baş ağrısı şikayetiyle gitmektedir.
  Tümörün neden olduğu baş ağrısı oldukça şiddetlidir ve uzun sürebilir. Sabah yaşanan ağrı öğle saatlerine doğru hafifleyebilir. Tümörün beyin üzerinde yarattığı baskı arttıkça baş ağrıları şiddetlenir ve sıklaşır. Eğilmek, öksürmek, egzersiz yapmak bile baş ağrısını artırabilir.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 23 Ağu 2014