Hangi renk hangi renkle uyum sağlar

'Güncel Bilgiler' forumunda Burcu tarafından 25 Mayıs 2014 tarihinde açılan konu


 1. renkler.

  Gerek ev dekorasyonunda gerekse günlük yaşantımızın pek çok alanında kişisel zevkimizi ortaya koyan renk uyumları konusunda profesyonel bilgiye sahip olmak istemez misiniz?

  Dışarı çıkarken ne giyeceğim diye düşünürken birde bu rengin altına hangi renk uygun olur, bu renk çantaya hangi renk ayakkabı giymeliyim diye düşünürüz doğal olarak. İşinizi biraz kolaylaştıralım. Hangi renk hangi renkle uyum sağlar mış bir bakalım.

  Pembe tonları en rahat renk tonudur Beyaz, Krem, Kahverengi, Gri, Ten rengi, Bebe Mavisi ve her zaman asil renk Siyah hepsini pembe tonlarına uydurabilirsiniz. Gözü yormaz, renk karmaşası yaratmaz.

  Yeşil Tonları bu senenin trendi. Peki hangi renklerle arası iyidir? Yeşil tonları Sarı, Beyaz, Pudra renkler, Gri, Mavi ve kahverengi ile uyum içindedir. Karşınızdaki insanda olumlu izler bırakır.

  Mavi Tonları biraz zorlayabilir sizi. En sevdiği renk siyahtır mavinin. Onun dışında Beyaz, Krem, Toz pembe, turkuaz ve gri ile de iyi anlaşabilir.

  Turuncu Tonları yine bu sene oldukça popüler bir renk. Kahverengiye aşıktır turuncu. Onun dışında krem, beyaz, gri ve yeşille uyum sağlayabilirsiniz.