Hangi parmaktaki yüzük ne anlama gelir

'Kadınların Dünyası' forumunda Yasemin tarafından 9 Ocak 2014 tarihinde açılan konu


 1. Hangi parmaktaki yüzük ne anlama gelmektedir  Yüzük parmağına bildiğiniz üzere nişan ve nikah sonrası yüzük takılıyor. Ancak günümüzde özellikle kadınların yüzükleri işaret parmağına takabiliyorlar.

  İşaret Parmağına Takılan Yüzüğün Anlamı nedir ?


  İşaret parmağında yüzüğün tam bir anlamı yoktur.İşaret parmağında yüzük gördüğünüzde net bir anlam yüklemek yanlış olacaktır. Ancak günümüzde genel olarak kızlar ilişkileri olmadığında şu anda ilişkim yok boştayım ve aradığım kişi karşıma çıkarsa evet diyebilirim. anlamında kullanarak yüzükleri işaret parmağına takabilmektedirler.

  hangparmahktaki-yüzük-neanlamagelir-4.jpg

  Bunun dışında işaret parmağına yüzük takmak genelde daha göz önünde olacağı ve kıyafetle uyumlu bir yüzük şık göstereceğinden dolayı işaret parmağına takılabiliyor.

  Baş Parmağa Takılan Yüzüğün Anlamı nedir?


  Yüzüğü baş parmağına takanlar ise özgürlüğüne düşkün ve ilişki başlaması halinde bu ilişkiye saygı duyulması gerektiğini gösterdiği söylenmektedir. Bazı kesimler tarafından baş parmağa takılan yüzüğün kişinin her türlü kısa süreli aşklara açık olduğu anlamına geldiğide söylenmektedir.

  Orta Parmağa Takılan Yüzüğün Anlamı nedir?


  Orta parmağa ve serçe parmağa takılan yüzükler ise güvenilir sır saklayabilen düzenli ve başarılı insanları ifade ettiği söylenmektedir. Bu kişiler sık saklayabileceğini düzeni sevdiğini ve güvenilir olduğunu göstermek istediği söylenmektedir.

  Yukarıda saydığımız gibi tüm parmaklara yüzük takılabilmektedir. Ancak bunlardan yüzük parmağı dışında diğer parmaklara net bir anlam yüklemek ve buna göre hareket etmek yanlış olacaktır. Ancak konuyu tekrar açıklamak gerekirse işaret parmağı genel olarak bayanlar tarafından ilişkisi olmadığı ve yeni bir ilişkiye doğru bir kişiyle hazır olduğunu göstermek anlamında takıldığı söylenmektedir.

  Peki Evlilik Yüzüğü Neden Sol Ele Takılır?


  Evlilik yüzüğünün sol ele ve sondan bir önceki parmağa takılmasının sebebi modern tıbbın gelişmesinden önceki devirlere ait yanlış bir insan anatomisi bilgisidir. O zamanlarda dolaşım sistemimizdeki ana damarın sol elimizde bu parmaktan başlayıp kalbimize gittiği sanılıyordu. Böylece buraya takılan yüzükler evli çiftin kalben bağlılığını simgeliyordu.


  hangparmahktaki-yüzük-neanlamagelir-.jpg