Hangi navigasyon cihazı daha iyi

'Teknoloji Haberleri' forumunda ZeuS tarafından 10 Ağustos 2011 tarihinde açılan konu


 1. Navigon'dan yeni ürün isimleri..Hangi navigasyon cihazı modeli ne yapar?
  Model ve fiyat karmaşasına son vermek için yeni ve çok basit bir uygulama başlıyor...

  Navigon çok yakın bir zamanda navigasyon cihazlarına akılda daha kolay kalan isimler vererek müşterilerinin kendileri için en doğru navigasyon cihazını seçmelerini kolaylaştıracak.

  Navigon, yeni konsept cihazlarını "Easy-Kolay", "Plus-Artı" ve "Premium" olmak üzere üç ana kategoride toplayarak model, tasarım, donanım ve özelliklerine göre nitelendirecek. İki basamaklı sayısal kod 20, 40 ya da 70 ekran boyutlarına göre farklılık gösteren serileri kategorilendirmede kullanılacak. Model isimleri de "70 Plus" ya da "70 Premium" gibi seri numarası ve cihaz kategorisinden oluşacak. Böylece Navigon, bu şekilde ürün isimleri kullanan ve müşterinin bakış açısını yansıtarak onları en uygun navigasyon cihazı seçiminde yönlendiren ilk şirket olacak.

  Nadiren mi araba sürersiniz yoksa sık sık mı?

  Navigon Pazarlama Müdürü ve aynı zamanda yeni konseptten sorumlu Sven Klenner, "İşle ilgili attığımız her adımda hedefimiz insanların günlük mobil yaşamlarını kolaylaştırmak. Bu da doğru navigasyon cihazını seçmekle başlıyor. Çünkü her cihaz her sürücünün ihtiyacına karşılık veremeyebiliyor. Bazı sürücüler yalnızca ara sıra özel gezilerde navigasyon sistemine ihtiyaç duyuyor. Diğerleri ise, iş nedeniyle çok seyahat ediyor ve kullanışlı, akıllı özelliklere sahip bir cihaz çok daha verimli olabiliyor" dedi. Satın alma sırasında en uygun yönlendirme için, Navigon müşterilerin navigasyona bakış açısını da dikkate aldı ve bu şekilde cihazların isimlerini belirledi. Klenner, "Perakendecilerden aldığımız geri bildirimler bu konuda bize çok yardımcı oldu. Yeni konsept, yalnızca kullanıcılara daha etkin bir yönlendirme sunmakla kalmıyor, aynı zamanda satıcıların da müşterilerine daha uygun ve etkin önerilerde bulunmasına yardımcı oluyor." dedi.