Hangi Meyve Hangi Organa Benziyor

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Sitem tarafından 21 Nis 2012 tarihinde açılan konu

 1. Hangi sebze Hangi Organa Benziyor resimli  Hangi Meyveler Hangi Organa Benziyor?


  -Patlıcan, avokado ve armut ortadan ikiye kesildiğinde, anne rahmine benzer şekil gösterir. Bu gıdaların dengeli tüketilmesi, hormonal dengenin sağlanmasına ve rahim kanserinin önlenmesine yardımcı olur.

  -Fasulye böbrek görünümündedir ve böbrek fonksiyonlarını iyileştirir.

  -Nar çekirdekleri, kan hücrelerine benzerlik gösterir. Nar, kalp sağlığı için önemli bir antioksidandır.

  -Ceviz şekil olarak beynin loblarına benzer bir özellik gösterir. Ceviz yüksek oranda Omega-3 yağları ile birçok vitamin ve mineral içerir. Bunlar, beynin fonksiyonlarının yerine getirilmesinde yardımcı olurlar.

  - Ortadan kesilmiş domates dört kompartımanlı görülür. Kalp de kırmızı ve 4 bölümden oluşur. Domates, kalp hastalıklarının önlenmesine yardımcı rol oynayan lycopene içerir.

  - Limon ve greyfurttaki limonoid, meme kanserinin yayılmasını engeller.

  -Havuç dilimi insan gözüne benzer. Bilimsel araştırmalar havucun gözlerin kan akışını ve işlevini iyileştirdiğini göstermiştir.-İncir tohum doludur ve ağaçta ikili olarak asılarak büyük. İncir sperm sayısını ve hareketliliğini artırır, erkek kısırlığını önler.

  -Sap kereviz kemiklere benzer ve kemikler için faydalıdır.

  - Zencefil şekil olarak benzediği mideye ve sindirim sorunlarına iyi gelir.

  -Dilimlenmiş kivi göz bebeğine benzerlik gösterir. Kivi, antioksidanlar (E ve C vitamini) ve carotenoidlerce (beta caroten, lutein) zengindir. Lutein, yaşlılığa bağlı ortaya çıkan görme bozukluklarının önlenmesinde önemli yer tutar.

  [​IMG]


  alıntı