Hangi Gömleğe Hangi Kravat

'Sosyal Konular' forumunda Wish tarafından 18 Haziran 2010 tarihinde açılan konu


 1. Gömlek ve Kravat Seçerken Nelere Dikkat Edilir
  Erkekler İçin Gömlek Kravat Önerisi

  Bir çok erkeğin zorlandığı bir durumdur gömlek ve kravat seçimi. Oysa işin püf noktaları ile doğru seçimi yapmak mümkün.

  [​IMG]

  1) RENK UYUMU:

  Bir kere önce gömleğinizi satın alın veya seçin, gömleğiniz ne renkse, kravatınızda aynı renkler baskın bir şekilde bulunmalıdır, işin sırrı da budur, diyelim ki, kahverengi bir gömlek giyeceksiniz, kravatınızda mutlaka kahverengi çizgiler, puanlar, her neyse ağırlıklı olmalıdır..kravatın diğer renkleri ne olursa olsun pembe bile olsa, baskın renk kahverengi olduğu müddetçe gömleğinizle uyumlu olacaktır.


  2) DESEN UYUMU:

  Gömleğiniz kareliyse, kravatınız aynı şekilde olmamalıdır, tam tersi, zıt örneğin kareler çaprazlama olmalıdır ve önemli bir husus, daima gömlek küçük kareli ama kravat geniş, büyük kareli olmalıdır. Tabii renk uyumuna yine dikkat edeceksiniz..


  3) RENK UYUMU TABLOSU:

  Sizler için hangi renk, hangi renge gider, ondan da bahsedelimaçık gri gömlek ile pembe veya pembe ağırlık kravat, mavi gömlekle, koyu ve açık mavi tonlarda kravat, (içinde minik morlar da olabilir), açık yeşil gömlekte, yine koyu, açık yeşilli ve sarı kravat kullanabilirsiniz. Gömlek ve kravatınız aynı renk olabilir ama Asla aynı tonlarda olmamalıdır, çünkü birbiri içinde kaybolurmutlaka ton farkı olmalıdır, gömlek açık renk yeşilse, kravat koyu yeşil olmalıdırkırmızı kravatlar ise beyaz gömlekte çok iyi durur..
    2. Cevap: Hangi Gömleğe Hangi Kravat

  Siyah Gömleğe Kırmızı Kravat Güzel Olur=))
    3. Cevap: Hangi Gömleğe Hangi Kravat

  Bundan Sonra Bu Konuya Göre Seçecem Gömleği Kravatı Teşekkürler WisH Abla... :f196::f63: