Hangi fırça ne işe yarar

'Kişisel Bakım' forumunda EyLüL tarafından 30 Aralık 2011 tarihinde açılan konu


 1. Hangi fırça ne işe yarıyor
  Hangi fırçanın ne işe yaradığını Biliyormusunuz

  Makyaj yaparken kullanılan fırçalar ne işe yarıyor Hangi fırça ne için kullanılıyor hemen bu konudaki bilgileri sizlerle paylaşıyoruz Forumdas.Net'in Güzel bayanları ;)

  Far fırçası
  Kısa ve yumuşak kıllardan oluşur. Kılları uca doğru yuvarlaklaşan türleri iyidir. Farı gözkapağınıza daha iyi yaymanızı sağlar. Farklı iki renk kullanacaksanız bu renkleri daha iyi karıştırmanıza yardımcı olur.

  Kapatıcı fırçası
  Kılları kısa ve küt kesimlidir. Kapatıcının sivilce izleri üzerine ve gözaltına daha iyi uygulanmasını sağlar. Fırçayı kapatıcıya batırdıktan sonra yumuşak dokunuşlarla uygulama yapılır.

  Pudra fırçası

  Kılları uzun, sık ve yumuşaktır. Yüze ve boyuna pudranın en iyi şekilde yayılmasını sağlar. Sıkıştırılımış ya da toz pudra ile rahatlıkla kullanılabilir.

  Allık fırçası
  Çoğu zaman pudra fırçası ile karıştırılır. Farkları pudra fırçalarının kılları yukarı doğru yayılır, allık fırçası daha düz durur. Kılları ne çok sert ne de çok yumuşaktır. Yanaklarda ve gözkapağında kullanılır.

  Dudak fırçası
  İnce ve sivritilmiş bir yapısı vardır. Kılları çok yumuşaktır. Dudak hattı çizmek, fırça ile daha kolaydır. Rujun daha iyi yayılmasına yarar.

  [​IMG]