hanefi avcı biyografi

'Biyografi' forumunda Dark tarafından 30 Eylül 2010 tarihinde açılan konu


 1. hanefi avcı kimdir,
  hanefi avcı biyografi,
  hanefi avcı hayatı

  Hanefi Avcı, 1956 yılında, Karabıyıklı, Pazarcık, Kahramanmaraşda dünyaya geldi. Ortaokulu Gaziantepde bulunan Karşıyaka Okulunda okuyan Avcı, lise öğrenimi için ise Ankarada bulunan Polis Kolejini tercih etti.

  Polis Kolejinin ardından Emniyet Teşkilatı için yönetici yetiştiren Polis Akademisinden mezun olan Avcı, ayrıca Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde lisans eğitimiş de aldı.

  [​IMG]

  1976 yılında Mersine bağlı mut ilçesinde Emniyet Komseri olarak göreve başlayan Avcı, daha İstanbul İstihbarat Şube Müdürlüğü görevine getirildi.

  2003 yılında Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı'na getirilen Avcı; 2005 yılında geçici olarak, 2006 yılında ise asaleten Edirne İl Emniyet Müdürü oldu 18 Haziran 2009 tarihinde Eskişehir İl Emniyet Müdürü olarak atanan Avcı, 2010 yılının Ağustos ayında, kendi isteği üzerine görevinden ayrıldı ve merkeze alındı.

  Hanefi Avcı, Fetullah Gülen cemmatinin emniyet ve yargı başta olmak üzere pek çok devlet kurumu içerisinde yapılanmasını anlattığı kitabı Haliçte Yaşayan Simonlar; Dün Devlet Bugün Cemaat ile ülkenin gündemine bomba gibi düştü. Angora yayınlarından çıkan kitap daha piyasaya çıktığı gün yok satarken, İçişleri Bakanlığıda kitapla ilgili soruşturma başlattı. Kitabın ana başlıkları arasında Danıştay Olayı, Ergenekon Soruşturması, Deniz Baykalın olaylı kasedi, Erzincan Olayı ve Cemmat Operasyonları gibi ülke gündeminin son yıllarını etkileyen en önemli konular yer alıyor.

  [​IMG]

  2006 yılında TASAMın Stratejik Vizyon Sahibi Bürokrat Ödülünü kazanmış olan Avcı, Emniyette teknik-elektronik istihbaratın kurucusu olarak tanınmaktadır.
    2. Cevap: hanefi avcı biyografi

  Arkadaşlar,Ben Hanefi AVCI'yı yakinen tanırım....Kendisinin açıklanamaz bir şekiyde tutuklanmasını şiddetle kınıyorum...Hele ki yakıştırılmış olan suç insanı bu ülke için yararlı bir şeyler yapması için soğutuyor tamamen....Özveri ile bu ülkeye hizmet etmiş,yıllarca kendisini Terörle mücadeleye adamış bir Polis Müdürünün bu şekilde bir suç ile tutuklanmasına sadece YAZIKLAR OLSUN...diyorum...Ama Burası TÜRKİYE....Fetocular daha ne yapacak bakalım?
   


Similar Threads: hanefi avcı
Forum Başlık Tarih
Biyografi Hanefi Avcı Kimdir 4 Eylül 2010
Biyografi Muhammed Bin Hanefiyye Kimdir, Kısaca 30 Ekim 2012
Biyografi Erkan Avcı Kimdir Hayatı Resimleri 19 Şubat 2013
Biyografi Nabi Avcı Kimdir Kısaca 24 Ocak 2013
Biyografi Duygu Arpacı Avcıoğlu Kimdir 4 Ekim 2012